Учені Федеральної політехнічної школи Лозанни (EPFL), що в Швейцарії, розробили новий високоточний метод 3D-друку м’яких об’єктів невеликого розміру.

Про це повідомляється на сайті Школи.

Новий метод ґрунтується на принципах томографії — вона використовується переважно в медицині й полягає в отриманні зображень окремих перерізів певного об’єкта.

Принтер, розрозблений в EPFL, друкує 3D-об’єкт шляхом пропускання лазера через напівпрозору речовину — приміром, рідкий пластик, — від чого остання твердне. Через математичні моделі принтер розраховує, куди саме і як скеровувати лазер. Таким чином вдається створити заданий об’єкт за рекордний нині час — менш як 30 секунд.

Поки що принтер здатен виконувати 3D-друк об'єктів розміром до 2 сантиметрів із точністю до 80 мікрометрів — тобто товщини людської волосини. Утім дослідники EPFL прогнозують, що вже скоро зможуть створювати тривимірні об’єкти розміром до 15 сантиметрів.

«Звичайні технології 3D-друку… будують об’єкти шар за шаром. Проблема в тому, що м’які об’єкти, які створюються таким чином, швидко розвалюються», — пояснює переваги нового методу Деміен Лотері, виконавчий директор Readily3D, дослідницької компанії, створеної EPFL під цей проєкт.

У майбутньому технологію швейцарських вчених можна буде застосовувати для створення дрібних деталей, скажімо, із силікону — до прикладу, у сфері дизайну.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile