Швейцарські вчені скоротили 3D-друк до менш як пів хвилини. Але це лише якщо об’єкти малі та м’які
Учені Федеральної політехнічної школи Лозанни (EPFL), що в Швейцарії, розробили новий високоточний метод 3D—друку м’яких об’єктів невеликого розміру.
Про це повідомляється на сайті Школи.
Новий метод ґрунтується на принципах томографії — вона використовується переважно в медицині й полягає в отриманні зображень окремих перерізів певного об’єкта.
Принтер, розрозблений в EPFL, друкує 3D-об’єкт шляхом пропускання лазера через напівпрозору речовину — приміром, рідкий пластик, — від чого остання твердне. Через математичні моделі принтер розраховує, куди саме і як скеровувати лазер. Таким чином вдається створити заданий об’єкт за рекордний нині час — менш як 30 секунд.
Поки що принтер здатен виконувати 3D-друк об'єктів розміром до 2 сантиметрів із точністю до 80 мікрометрів — тобто товщини людської волосини. Утім дослідники EPFL прогнозують, що вже скоро зможуть створювати тривимірні об’єкти розміром до 15 сантиметрів.
«Звичайні технології 3D-друку… будують об’єкти шар за шаром. Проблема в тому, що м’які об’єкти, які створюються таким чином, швидко розвалюються», — пояснює переваги нового методу Деміен Лотері, виконавчий директор Readily3D, дослідницької компанії, створеної EPFL під цей проєкт.
У майбутньому технологію швейцарських вчених можна буде застосовувати для створення дрібних деталей, скажімо, із силікону — до прикладу, у сфері дизайну.
- Поділитися: