Верховний суд Швейцарії підтримав позицію «Укрнафти» щодо правомірності звернення компанії до міжнародного арбітражу для компенсації втрачених внаслідок анексії Криму активів компанії.

Таким чином, міжнародний арбітражний суд, що розташовується у Швейцарії, може продовжити розгляд справи про компенсацію Росією завданих внаслідок анексії Криму. Зокрема, «Укрнафта» втратила 16 автозаправних станцій.

«Верховний Суд Швейцарії підтвердив своїм рішенням правомірність міжнародного арбітражного суду розглядати спір за позовом «Укрнафти» проти РФ... Відповідно, арбітражне провадження продовжиться і в найближчий час очікується остаточне рішення по суті справи», — йдеться у повідомленні прес-служби «Укрнафти».

Зазначається, що компанія очікує стягнути з Росії близько 50 мільйонів доларів компенсації.

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів.

Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму.

Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

12 вересня стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму.

Після цього російський державний «Внешэкономбанк» направив позов проти України до Стокгольмського арбітражу через «експропріацію» активів.

Також зазначається, що російські державні банки оскаржують рішення Київського суду у Верховному суді України.

Раніше стало відомо, що національна енергетична компанія Укренерго розпочинає інвестиційний спір з Росією щодо майна та прибутків компанії, втрачених унаслідок анексії Криму.

Поділитись: