Сі Цзіньпін відмовився збільшити закупівлі російського газу — Bloomberg
Глава Китаю Сі Цзіньпін під час дводенного перебування у Москві утримався від того, щоб запропонувати президенту росії володимиру путіну те, чого він чекав — зобов'язання купувати набагато більше газу.
Про це пише Bloomberg.
«Відсутність прогресу в будь-яких великих енергетичних угодах — або в інших сферах економічного співробітництва — показала певне вагання з боку Китаю щодо надто близьких стосунків із росією», — пише видання.
Там зазначають, що Сі Цзіньпін хоче уникнути більш суворих економічних санкцій з боку Заходу, які можуть завдати шкоди економіці Китаю. Водночас лідер Китаю намагається тримати поруч росію як партнера, який за потреби нібито може дати відсіч США та їхнім союзникам.
«План Сі [Цзіньпіна] полягає в тому, щоб знайти баланс: Китай хоче, щоб росія вижила, але не хоче, щоб його вважали тим, хто повністю підтримує рф», — сказав доцент Дуншу Лю, який спеціалізується на китайській політиці в Міському університеті Гонконгу.
У своїй заяві після зустрічі путін пообіцяв постачати щонайменше 98 мільярдів кубометрів газу на рік у Китай до 2030 року. Хоча це у понад шість разів більше, ніж він продав Китаю минулого року через трубопровід, це все одно значно менше за те, що росія постачала у Європу на своєму піку.
Але Сі Цзіньпін не дав путіну чіткої згоди чи навіть натяку на мінімальний прогрес у будівництві газопроводу «Сила Сибіру 2», який повинен зв'язати російські газові родовища з Сіньцзян-Уйгурським автономним районом на заході Китаю.
Після переговорів путін заявив, що обговорювався новий трубопровід, який пройде до Китаю через Монголію, і узгоджені «майже всі» параметри угоди. Але спільні заяви були значно менш явними, пише видання.
Про візит Сі Цзіньпіна до Москви
Китайський лідер Сі Цзіньпін 20 березня прибув до Москви з робочим візитом. У столиці росії Сі Цзіньпін проведе три дні.
Financial Times зауважує, що це перший державний візит лідера Китаю до росії за останні чотири роки, який, схоже, є демонстрацією відданості президенту рф.
Після поїздки до Москви Сі Цзіньпін може зателефонувати президенту України Володимиру Зеленському, пише видання з посиланням на джерело, ознайомлене з цим питанням. Якщо така розмова відбудеться, це буде перший прямий контакт політиків з початку повномасштабного вторгнення рф.
До чого дійшли за результатами візиту?
За підсумками переговорів Сі Цзіньпіна та володимира путіна у Москві росія та Китай виступили зі спільною заявою. У ній країни закликали знизити «ризик розв’язання ядерної війни» та висловили «серйозне занепокоєння» намірами США, Великої Британії та Австралії почати будівництво атомних підводних човнів.
Також Китай та росія:
- вимагають від США «дати пояснення» щодо «військово-біологічної діяльності»;
- заявляють, що США та Японія повинні завершити процес знищення хімічної зброї;
- закликають США «припинити підривати міжнародну та регіональну безпеку» через створення глобальної системи протиракетної оборони та розгортання її елементів у різних регіонах світу;
- протестують проти посилення зв’язків НАТО з країнами Азійсько-Тихоокеанського регіону з військових та безпекових питань.
Окрім того, путін заявив, що «багато положень висунутого Китаєм "мирного плану" співзвучні російським підходам», і що вони «можуть бути взяті за основу для мирного врегулювання».
- Поділитися: