ENRU

Siemens заборонила Ірану поставляти турбіни в Крим — РБК

Росія не змогла на початку 2017 року закупити для Криму газові турбіни іранського виробництва через заборону з боку Siemens.

Про це з посиланням на неназвані джерела, близькі до Siemens, пише РБК.

Постачання іранських турбін Mapna, виготовлених за ліцензією Siemens, обговорювалася з початку проекту з будівництва ТЕС в Криму, але від них відмовилися через стислі терміни. До ідеї повернулися у 2016 році, коли Siemens почали перешкоджати постачанню до Криму агрегатів, вироблених на спільному підприємстві в Санкт-Петербурзі.

За словами джерел РБК, після дій Siemens президент Росії Володимир Путін особисто розпорядився знайти інших постачальників.

Переговори з Іраном тривали успішно, юристи не виявили в контрактних зобов’язаннях Mapna прямих заборон на постачання до Криму. У лютому 2017 року гендиректор «Ростеху» Сергій Чемезов навіть заявляв, що угоду майже підписано, але пізніше про контракт з Mapna нічого не повідомлялося.

Співрозмовник видання пояснив, що Siemens попередила Іран: постачання в Крим можуть негативно позначитися на відносинах. У «Ростеху» провал угоди пояснили відсутністю «взаєморозуміння та низкою технічних і комерційних питань».

Нагадаємо, 5 липня Reuters повідомило, що Росія направила до Криму газові турбіни німецького концерну Siemens, попри санкції ЄС. Концерн Siemens заперечив постачання турбін до Криму.

Siemens заявили, що всі 4 турбіни, поставлені для Тамані (Краснодарський край, РФ), незаконно перемістили до Криму.

Водночас повідомлялося, що Путін пообіцяв не завозити турбіни Siemens в Крим.

Згодом в ЄС погодили нові санкції проти Росії через турбіни Siemens.

Пізніше російська компанія визнала постачання модернізованих турбін Siemens у Крим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як турбіни німецької компанії Siemens завезли до Криму в обхід санкцій.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram