Сильні морські теплові хвилі викликають майже миттєву загибель коралів
Фото:

Університет Нового Південного Уельсу

Морські теплові хвилі все частіше призводять до майже миттєвої загибелі коралів. Ці епізоди незвично високої температури води, схожі до теплових хвиль повітря на суші, пов’язані зі зміною клімату.

Це виявили вчені, які працюють на Великому Бар’єрному рифі, пише ВВС.

З'ясувалося, що екстремально високі температури руйнують рифи набагато швидше, ніж вважалося раніше. Дослідження показало, що корали стали до 15% слабшими після екстремальної спеки, внаслідок чого деякі фрагменти навіть відірвалися від рифу.

Докторка Трейсі Ейнсворт з університету Нового Південного Уельсу в Австралії, яка працювала над дослідженням, розповіла, що вчені, які працювали з коралами більше 10 років, була шокована, виявивши їх «настільки крихкими».

Крім безпосереднього руйнування, підвищення температури викликає відбілювання коралів — коли корал втрачає життєво важливі водорості, які містяться у його тканинах. У тих випадках сам корал залишається неушкодженим. 

«Але тут ми бачимо, що коли коралова тканина гине — вона падає і відривається від скелета», — пояснює Ейнсворт.

Доктор Лаура Річардсон зі Школи океанічних наук університету Бангора, Велика Британія, сказала, що справді значущим відкриттям була «швидкість, з якою руйнується риф при сильних теплових хвиях».

За її словами, що команда вперше задокументувала, що сильні теплові хвилі викликають «майже миттєву загибель коралів».

Така шкода для живого коралового рифу впливає на всю морську екосистему.

Під час аномально високих температур на Великому Бар’єрному рифі в період з 2016 по 2017 рік, яку досліджувала команда, за приблизними оцінками втрати були від третини до половини коралів. 

«Якщо ви уявляєте, що втратите 30-50% дерев в Англії за два роки, це було б досить приголомшливо». — зазначив один з дослідників.

Окрім того, що коралові рифи є життєво важливими місцями існування для морського життя, вони є життєво важливими для людей в прибережних громадах, які залежать від них при риболовлі й у сфері туризму. Вчені кажуть, що для захисту цих вразливих екосистем від впливу кліматичних змін необхідні невідкладні заходи.

Поділитись: