Під час засідань тимчасової слідчої комісії Верховної Ради щодо розкрадань в оборонному секторі «синхронні атаки» були тільки на Національне антикорупційне бюро (НАБУ).

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив народний депутат від «Самопомочі» Тарас Пастух, який є членом ТСК.

«Ще один момент, на який напевно всі звернули увагу вчора і позавчора, це те, що абсолютно синхронні атаки були тільки на один орган — НАБУ. Атакували і депутати, і генеральний прокурор, і САП та інші. Тому що на сьогодні існує система кругової поруки. І якщо з ГПУ, з військовою прокуратурою ця порука вже напрацьована, і багато людей вже пов’язані, то НАБУ поки що була структурою, яка постійно їм дошкуляла», — пояснив депутат.

Він зазначив, що коли НАБУ приводить на лаву підсудних заступника міністра чи директора якогось заводу, то в залі суду «одразу ж з’являються» народні депутати від БПП.

«Одразу з’являється той самий пан Гладковський. Тобто вони цим і показують цю систему поруки одних за інших. Тому вчора і раніше, і далі вони всі будуть в одному синхроні атакувати тих, хто насправді міг би довести справи до суду», — сказав Пастух.

Депутат вважає, що НАБУ не вдалося засудити нікого, бо суди перешкоджають детективам бюро.

«Не даючи їм санкцій, не даючи їм можливості затримувати на 30-60 днів тих людей, які обвинувачуються у злочинах. Вони їх одразу просто-напросто випускають і дають їм можливість прикривати свої сліди злочинів», — резюмував він.

Нагадаємо, 11 березня Bihus.Info оприлюднив останню частину розслідування про корупцію в оборонці, згідно з якою група осіб вела переговори про передачу хабара правоохоронцям за те, щоб вони не проводили розслідування та не притягали нікого до відповідальності за незаконні дії між компанією Оптимаспецдеталь та підприємствами Укроборонпрому під час укладання й виконання договорів щодо поставок військового обладнання на заводи групи державних оборонних компаній.

25 лютого програма «Наші гроші з Денисом Бігусом»випустила першу частину розслідування, у якій йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Поділитись: