Національний центр США стеження за ураганами змінив категорію тропічного урагану «Доріан» із п'ятої («Катастрофічний збиток») на четверту («Величезний збиток») за шкалою Саффіра-Сімпсона.

«Доріан — вкрай небезпечний ураган 4-ї категорії за шкалою ураганів Саффіра-Сімпсона. Хоча прогнозується поступове ослаблення, очікується, що Доріан залишатиметься потужним ураганом протягом наступних декількох днів», — йдеться в повідомленні центру.

Доріан рухається зі швидкістю 2 км/год, перебуваючи зараз у 55 км на схід-північний схід від острова Гранд-Багама. Пориви вітру досягають 265 км/год.

Раніше ураганові присвоїли найвищу — п'яту — категорію за шкалою Саффіра-Сімпсона. Метеорологи побоювалися, що Доріан може стати найсильнішим ураганом майже за 30 років, у зв'язку з чим президент США Дональд Трамп скасував візит до Польщі до річниці початку Другої світової війни. Під час урочистих заходів у Варшаві американський лідер мав зустрітися із главою української держави Володимиром Зеленським. У США скасовано понад тисячу авіарейсів.

Поділитись: