Президент Сирії Башар Асад заявив, що у громадянській війні в нього «нема іншого вибору, окрім як перемогти».

Президент Сирії Башар Асад заявив, що у громадянській війні в нього «нема іншого вибору, окрім як перемогти», а в уряду не виходить досягти жодних «результатів» у мирних переговорах з опозиційними повстанськими групами. Про це повідомляє Reuters.

Заяви Башара Асада з’явились у пресі ще до того, як президент США Дональд Трамп звинуватив його у «перетинанні всіх можливих меж» через газову атаку по місту Хан Шейхун в повстанському районі Сирії Ідліб.

Асад підтвердив, що його мета — повне придушення сирійського повстання. Він також додав, що відкидає будь-які прояви федералізму, якого бажає курдське населення на півночі Сирії.

«Як я казав раніше, в мене є велика надія, і вона стає все більше. І ця надія побудована на впевненості у собі, оскільки без впевненості не може бути жодної надії. В будь-якому випадку, в нас немає іншого вибору, окрім як перемогти», — зазначив сирійський президент.

«Якщо ми не виграємо у цій війні, це означатиме, що Сирія буде видалена з карти світу. В нас немає вибору у вирішенні цієї війни, і тому ми впевнені, ми наполегливі і ми сповнені рішучості», — додав він.

На переконання Асада, єдина опозиція, яка існує в Сирія — це джихадисти «у спотвореному сенсі джихаду».

«Тому ми практично не можемо досягти жодного результату у перемовинах з цією частиною опозиції. Доказ цьому — протягом перемовин у Астані вони почали атаки у містах Дамаск і Хама, а також в інших частинах Сирії, повторюючи цикл терору і вбиваючи невинних», — сказав глава сирійської держави.

Нагадаємо, 4 квітня у місті Хан-Шейхун в утримуваному повстанцями районі Ідліб на півночі Сирії близько 60 мирних мешканців загинули від отруєння газом.

На переконання повстанців, атаку здійснили урядові сили Башара Асада. Таке ж переконання висловив уряд Франції, який скликав з цього приводу засідання Ради Безпеки ООН.

США також звинуватили у газовій атаці на Ідліб уряд Башара Асада.

Пізніше повідомлялося, що у госпіталь в Ідлібі, де знаходились постраждалі від газової атаки, влучила ракета.

5 квітня Міністерство оборони Росії заявило, що сирійські урядові сили дійсно здійснили авіаудар по Ідлібу, але їх мішенню були цехи з виробництва хімічної зброї біля Хан-Шейхуна, що належали бойовикам Аль-Каїди. Таким чином удар спричинив витік хімікатів, через який загинули мирні мешканці міста.

Цього ж дня невстановлені військові літаки здійснили черговий авіаудар по Ідлібу.

Рада Безпеки ООН провела за ініціативою Франції засідання через імовірну хімічну атаку мирних жителів в сирійській провінції Ідліб. У підсумку голосування не відбулось, а США пообіцяли вжити «власні заходи». 

Результати розтину жертв отруєння у сирійській провінції Ідліб підтвердили те, що проти них була використана хімічна зброя.

Дивіться також спецпроект Громадського: Обличчя сирійської війни.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: