Міністр охорони здоров’я сирійського уряду Башара Асада Нізар аль-Язіджі підтвердив перший випадок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 на території країни.

Як повідомляє сирійське інформагентство SANA, коронавірус виявили в приїжджого — чоловіка віком старше 20 років. До в’їзду в Сирію він не виявляв жодних симптомів інфікування.

За словами аль-Язіджі, «було вжито всіх необхідних заходів, аби взяти ситуацію під контроль». Чоловіка одразу ізолювали.

Глава сирійського МЗС закликав громадян лишатися вдома, аби не допустити поширення коронавірусу країною, і дотримуватися інших обмежувальних заходів. Зокрема, в країні закрили навчальні заклади, парки, ресторани й зупинили рух громадського транспорту.

Пізніше уряд Асада в межах профілактичних заходів також заборонив друк паперових газет у країні.

Своєю чергою, сили, опозиційні до влади Асада, протягом тижнів заявляли, що SARS-CoV-2 вже є в країні, однак інформацію про це замовчують, зазначає Reuters.

Через громадянську війну в країні, що триває понад 9 років, система охорони здоров’я значно послабилася, а тому спалах коронавірусу може стати для Сирії гуманітарною катастрофою.

Станом на ранок 23 березня у світі офіційно зареєстровано 339 259 випадків зараження коронавірусом SARS-CoV-2, 14 706 смертей та 98 834 випадки, коли пацієнти успішно одужали після зараження.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Поділитись: