Послаблення карантину, яке почалося з 11 травня, а також його недотримання призвели до того, що кількість українців, хворих коронавірусною хворобою, почала стрімко зростати. А збільшення кількості тестувань лише частково може пояснити погіршення ситуації.

Про це йдеться в новому дослідженні Київського міжнародного інституту соціології.

Дослідники поставили за мету перевірити, чи дотримуються українці карантинних обмежень, і спитали в них, чи залишаються вони вдома. З’ясувалося, що в середньому кожний українець віком від 18 років виходив на вулицю приблизно 10 разів на тиждень. А впродовж останнього тижня 90% населення один чи більше разів виходили з дому.

«Сукупно з недотриманням норм безпечної поведінки на вулиці і в транспорті це й спричиняє нову хвилю зростання захворювань», — йдеться в повідомленні КМІС.

За оцінками фахівців КМІС, у разі продовження карантину, а не його послаблення, кількість захворювань коронавірусною хворобою на день впала би до нуля чи поодиноких випадків до 10-15 червня. Але від 11 травня, коли почалася перша фаза послаблення карантину, кількість підтверджених випадків COVID-19 пішла вгору, й наразі небезпека захворіти майже вдвічі вища, ніж під час суворого карантину.

«Частково зростання може бути пояснене збільшенням кількості тестувань, але лише частково, бо кількість тестувань не збільшується за експонентою», — зазначає генеральний директор КМІС Володимир Паніотто.

Кількість виявлених за день випадків коронавірусної хвороби в Україні: червона лінія — прогноз, синя — реальні дані
Фото:

КМІС

Нагадаємо, в Україні з початку епідемії коронавірусне захворювання підтвердили у 34 063 людей, з них 966 померли від ускладнень та одужали 15 447 пацієнтів. За минулу добу зафіксували рекордну кількість нових випадків — 829.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Опитування КМІС відбулося з 24 травня по 4 червня 2020 року методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старші) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України — АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. У перебігу опитування проведено 4000 інтерв'ю.

 Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 1,7% для показників близьких до 50%, 1,5% — для показників близьких до 25%, 1% — для показників близьких до 10%, 0,8% — для показників близьких до 5%, 0,4% — для показників близьких до 1%.

Поділитись: