Місцеві вибори 25 жовтня відбуваються в кращих умовах, ніж вибори до Верховної Ради у 2019 році. Спостерігачам на дільницях майже не перешкоджали, і вони могли стежити за виборчим процесом.

Про це повідомила координаторка руху «ОПОРА» Ольга Айвазовська під час онлайн-брифінгу 25 жовтня.

За її словами, проблем спостерігачі руху не зафіксували на 98,8% із 29084 виборчих дільниць. Зокрема, на майже 86% дільниць цілком за законом стартували засідання дільничних комісій, а на понад 90% був присутній кворум і вівся протокол, як цього вимагає законодавство.

Водночас майже 19% виборчих дільниць почали голосування не о 8:00, а раніше або пізніше. Айвазовська наголосила, що цей показник є кращим навіть у порівнянні з останніми виборами.

Крім того, 1,14% дільниць не відкрилися до 8:30 — передусім через затримку у проведенні ранкового засідання чи проблеми з бюлетенями.

Загалом же, як підсумувала координаторка «ОПОРИ», показники щодо дільниць є «дуже хорошими», і спостерігачі могли стежити за виборчим процесом.

Фото:

Громадянський рух ОПОРА

В Україні у неділю, 25 жовтня, тривають місцеві вибори. Вперше вони відбуваються за новим виборчим законодавством. Дільниці відкрилися о 8 годині та працюватимуть до 20-ої.

За найважливішими подіями цього дня ви можете стежити в нашому текстовому онлайні. Також нагадуємо, як саме потрібно голосувати на цих виборах, і пропонуємо проглянути нашу добірку перших порушень і матеріал про так зване опитування Зеленського.

Поділитись: