УКРАЇНА

Сюжет ICTV про знесення табору ромів розпалює ворожнечу — Незалежна медійна рада

2 липня, 2018 20:23
УКРАЇНА/Сюжет ICTV про знесення табору ромів розпалює ворожнечу — Незалежна медійна рада
Зберегти
Вигляд
Незалежна медійна рада дійшла висновку, що сюжет телеканалу ICTV щодо знесення табору ромів у Голосіївському районі Києва порушує заборону на розпалювання національної ворожнечі та ненависті.

Незалежна медійна рада дійшла висновку, що сюжет телеканалу ICTV щодо знесення табору ромів у Голосіївському районі Києва порушує заборону на розпалювання національної ворожнечі та ненависті.

Про це повідомляється на сайті ради.

Йдеться про сюжет, присвячений знесенню табору ромів у Києві 7 червня. Як повідомлялося, журналісти ICTV звернулися до представників партії «Національний корпус» з проханням поїхати разом із ними у ромський табір.

Зазначається, що Незалежна медійна рада прийняла до розгляду цю справу «з огляду на факт неприпустимості використання телерадіоорганізацій для розпалювання ворожнечі та підбурювання до насильства».

У повідомленні йдеться, що «мова ворожнечі є однією з небагатьох прямо заборонених правом форм вираження поглядів», як за українським законодавством, так і за міжнародним правом.

На думку всіх 11 членів Незалежної медійної ради, канал ICTV у своєму сюжеті допустив порушення заборони на використання телерадіоорганізацій для розпалювання національної ворожнечі та ненависті.

Зокрема, йдеться про фрази ведучих програми «Надзвичайні новини» Костянтина Стогнія та Вікторії Сеник: «перетворилося на жахливий смітник», «лишили по собі купу непотребу», «спорожнюватися в межах Києва».

Також у висновку вказується на небезпеку залучення журналістами неофіційних «парамілітарних груп», що порушує монополію держави на насильство.

Крім того, у Незалежній медійній раді зауважили, що у сюжеті позитивний образ однієї сторони конфлікту — нацдружинників та правоохоронних органів, та негативний образ іншої сторони конфлікту — ромів та представників громадськості, які їх підтримали.

Представники «Національних дружин» 7 червня заявили про розгін поселення ромів у Голосіївському парку Києва і поставили їм ультиматум.

Поліція Києва порушила кримінальну справу за статтею «Хуліганство» через погром ромського табору в Голосіївському парку.

Пов`язані новини