Скандал довкола Олімпійського коледжу: держкомісія знову не змогла отримати документи й каже про незаконну відмову

До Олімпійського коледжу імені Івана Піддубного 7 жовтня прибули три комісії для перевірки та вилучення документів, але керівництво коледжу їм відмовило, пославшись нібито на страйк. Рішенням уряду коледж приєднали до Національного університету фізичного виховання та спорту, але його студенти та викладачі виступають проти й кажуть про рейдерство.

Про це нам розповіли ректор Національного університету фізичного виховання та спорту Євгеній Імас та представниця Державної служби якості освіти Тетяна Берегова.

«Там була і комісія Міністерства освіти (комісія з якості освіти — ред.), Державна аудиторська служба, комісія, яку очолюю я (реорганізації — ред.) і поліція міста Києва. Їх не допускали, поліція провела, зустрів Семенюшко, який відповідно до наказу відсторонений. Але вони нікуди не допускають. Я вперше таке бачу, якщо чесно», — сказав нам Євгеній Імас.

За словами Тетяни Берегової, представників комісій в Олімпійський коледж не допускають уже вдруге за тиждень.

«У понеділок (5 жовтня — ред.) нас не пустили взагалі, сьогодні ми були з колегами із комісії по реорганізації і представниками аудиторської служби. Поліція нас провела. Але вони сказали, що в них зараз страйк, а тому ніяких документів не нададуть», — сказала Берегова.

Вона додала, що розцінює це як незаконну відмову: «Бо ніби страйк, але ми бачили дітей, які тренувалися в залі. Просто відмовили і не мали ніякого права на це».

Що кажуть на це в коледжі?

Адвокат Віталій Цокур, який представляє інтереси коледжу, нам у коментарі повідомив, що сьогодні до них приходили слідчі у супроводі спецпризначенців для вилучення документів, а також для вручення повістки директору Олексію Семенюшку.

«Вони хотіли вилучити документи у зв'язку з реорганізацією. Також вони хотіли вручити повістку директору про виклик для проведення слідчих дій. Яких саме — нам не повідомили», — сказав Цокур. За його словами, це стосується справи за статтею хуліганство через сутички 24 вересня. Адвокат зазначив, що документи вилучити не змогли, а повістку залишили, втім, не вручили.

Сам Семенюшко повідомив сьогодні комісіям, що перебуває в плановій відпустці, але не показав жодних документів. У комісії з питань якості освіти зазначили, що директор коледжу відсторонений відповідно до наказу Кабміну, але до листопада буде обіймати посаду, допоки триватиме реорганізація.

Не перша відмова

Також Тетяна Берегова повідомила нам, що перевірка цього коледжу відбувається майже щороку через численні скарги на них. «Пишуть скарги студенти, викладачі, батьки. Щороку майже перевіряємо, тому що там дуже багато порушень. То неправильно перевели, неправильно звільнили. Дуже багато було звільнено. Як правило звільнялися за власним бажанням, але під тиском», — зазначили у Департаменті якості освіти.

Раніше член робочої комісії, який розглядав реорганізацію, Любомир Пасічняк розповідав нам, що пів року до коледжу не може потрапити перевірка з Міністерства, тому що на територію їх не пускає приватна охоронна фірма. Також, за його словами, від них нема фінансової звітності.

У 2018 році за наказом міського голови Києва Віталія Кличка у коледжі також мала проводити перевірку комісія від КМДА. Однак цього не сталося. Колишні працівники коледжу тоді стверджували, що комісію не пустили невідомі молодики. Олексій Семенюшко нам пояснив, що все через те, що комісія нібито була сформована неправомірно.

У чому суть конфлікту?

2 вересня уряд приєднав Олімпійський коледж до Національного університету фізичного виховання і спорту. Працівники і студенти коледжу вважають, що так заклад намагаються захопити в рейдерський спосіб і забудувати. Вони вимагають скасувати рішення про приєднання коледжу через суд, а також оголосили про страйк.

Очільник МОН Сергій Шкарлет наголосив, що Олімпійський коледж реорганізовують, а не ліквідують, оскільки заклад не пройшов акредитацію. Також заклад не можуть приєднати до Києва, як цього вимагає керівництво закладу, бо він є національним.

Раніше член робочої комісії при МОН, який розглядав питання реорганізації, Любомир Пасічняк розповідав нам, що коледж минулого року не пройшов акредитацію на бакалаврат, але продовжував видавати дипломи.