Скільки коштуватиме порятунок України для ЄС? (огляд преси)
Порятунок України обійдеться дуже дорого. «За оцінками Гунтера Дойбера, керівника Віденського центру аналізу економік Східної Європи у Raiffeisenbank, протягом 10 років країні буде потрібно від 60 до 100 мільярдів євро. Приблизно половину цієї суми мають скласти бюджетні кошти західних держав та установ, а іншу половину – гроші приватних інвесторів», – пише німецький діловий щотижневик Wirtschafts Woche. На думку автора статті Флоріана Віллерсгаузена, Києву варто надати широку автономію Донецькій та Луганським областям, щоб сепаратисти самі відповідали за власну економіку. «Брюссель має визнати: або ми по-справжньому вкладаємо багато мільярдів євро у стабілізацію цієї країни – або повністю від неї відмовляємось. Та безпорадно дивимось на те, як Україна перетворюється в європейське Сомалі чи у сателіта Росії. І тоді можна дійсно обійтись без любові до цінностей», - іронізує Віллерсгаузен.
Група міжнародних журналістів, які займаються розслідуваннями дій російської армії на сході України, Bellingcat опублікувала новий звіт під назвою «Маршрути, місця та участь 2-го і 147-го автомобільних батальйонів Збройних сил Росії у транспортуванні системи Бук у червні та липні 2014-го року». Детальний звіт на 50 сторінок опубліковано на сайті групи. Bellingcat дійшла висновку, що 2-й або 147-й батальйон був залучений у транспортування саме тієї системи Бук, з якої збили малазійський Боїнг. Цю систему бачили у конвої 23-25 червня минулого року.
«Тільки правда, а не пропаганда може відбити російський дезінформаційний наступ». Foreign Policy критикує ідею української влади здійснювати контрпропаганду на сході країни. «Нещодавно мінінформації оголосило про плани відповісти на трансляцію Russia Today створенням свого каналу Ukraine Tomorrow. Чиновники також планують боротись з російськими троллінг кампаніями створенням власної «айтіармії» з річним міністерським бюджетом у 184 тисячі доларів США. Для порівняння – бюджет Russia Today на цей рік складає 247 мільйонів доларів. Західний та український підходи – навіть за адекватного фінансування – є абсолютно невірними. Лобова атака контрпропаганди на пропаганду є нереалістичною та глибоко помилковою», - наголошує видання.
The New York Times пише про львівське комунальне підприємство «Доля», яке здійснює пошук поховань учасників національно-визвольних змагань та жертв воєн, депортації та політичних репресій. «Кістки є не просто неприємною незручністю або жахливим нагадуванням про досить недалекі часи. Вони також стимулюють політичні дискусії, залежно від того якій армії чи партизанській групі приписують вбивство. На сепаратистському сході багато людей вважають Радянський Союз благородною силою, яка розбила нацистів. Під тиском російської пропаганди тут називають західних українців симпатиками нацистів, причетних до вбивств поляків та інших народів, тим самим підтримуючи своє бажання відділитись від заходу. Але у Львові та інших частинах західної України, де люди досі знаходять кістки своїх дідів у братських могилах, викопаних радянськими вояками, кожна знахідка є підтвердженням глибокої відрази до Росії як брутальної імперської держави».
- Поділитися: