Члени однієї з найбільших бізнес-асоціації України, «Європейської бізнес-асоціації» («ЄБА»), повідомили, що на час продовженого карантину планують зменшувати зарплати своїм працівникам та частково скорочувати персонал.

Про це йдеться у результатах опитування, опублікованих 25 березня.

Так, про зменшення зарплати працівникам повідомили 24% компаній-членів асоціації, про скорочення штату — 17%. Ще 6% компаній, які входять до асоціації, планують частково закрити свій бізнес у зв’язку з карантином.

«При цьому 23% не планують жодного скорочення чи зменшення, а 31% шукатимуть нові ніші для розвитку», — повідомляють в «ЄБА».

Карантин вже вплинув на діяльність бізнесу: майже половина компаній-членів «ЄБА» зафіксувати зменшення своїх доходів на 20-50%. Водночас 16% компаній вже зменшили зарплати своїм працівникам, а 14% — скоротили штат.

«Запас міцності в компаній починає закінчуватись, а у малого бізнесу — його немає вже. Тому, разом з порятунком життів варто думати й про порятунок економіки», — повідомила виконавча директорка асоціації Анна Деревянко.

«ЄБА» об'єднує понад 1000 компаній, що працюють в Україні. Її заснували у 1999 році з метою покращення інвестиційного клімату в Україні.

25 березня Кабінет міністрів України запровадив режим надзвичайної ситуації у всіх областях та продовжив дію карантину до 24 квітня.

12 березня по всій Україні почався карантин у зв’язку з розповсюдженням у світі коронавірусу. Так, усі навчальні заклади, включно з приватними, закрили на три тижні, до 3 квітня.

З 16 березня Україна на два тижні закрила кордон для іноземних громадян, щоб обмежити поширення коронавірусу.

А з 17 березня Україна закрила пасажирське авіасполучення. Також у Києві закрили усі заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків.

Поділитись: