Обласні державні адміністрації по всій Україні запровадили карантин до 3 квітня, виконуючи рішення Кабінету міністрів щодо протидії поширенню нового коронавірусу SARS-CoV-2.

Так, більшість областей ухвалила відповідні рішення ще 11 березня, в день оприлюднення постанови Кабміну. Водночас такі області, як Кіровоградська, Черкаська і Запорізька, ухвалили відповідні рішення наступного дня.

Ще раніше від рішення Кабміну карантин в освітніх закладах запровадили в Києві. З 12 березня там обмежують освітній процес в закладах загальної та вищої освіти, дитячих садочках, мистецьких та спортивних школах. Попередньо обмеження діятимуть до кінця березня.

У Харкові прокуратура порушила кримінальну справу у зв’язку з тим, що 12 березня школи та дитячі садки Харкова не пішли на карантин попри розпорядження уряду. Після цього влада міста таки оголосила карантин.

В Івано-Франківську, попри заборону масових зібрань через карантин, 12 березня під будівлею облдержадміністрації влаштували мітинг підприємці, аби зберегти наявну систему оподаткування, повідомляє громадський рух ЧЕСНО.

У місті Бердянськ Запорізької області спершу ухвалили рішення розпочати 12 березня весняні канікули. Утім пізніше, коли з’явилося рішення Запорізької ОДА про карантин, його оголосили і в місті.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів увів обмеження по всій Україні через загрозу поширення коронавірусу SARS-CoV-2. Зокрема, йшлося про заборону масових зібрань понад 200 людей. Це стосуватиметься також спортивних (їхнє проведення буде можливим з дозволу міжнародних організацій, без глядачів) і культурних заходів. Водночас заходи державної необхідності не скасовуватимуть.

Карантин в школах запланували ввести на 3 тижні. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль пізніше на брифінгу зазначив, що «діти в школу, університети, садочки з завтрашнього дня (12 березня, — ред.) ходити не мають».

Нагадаємо, в Україні вже зафіксували три випадки коронавірусу: два на Чернівеччині й один на Житомирщині.

Поділитись: