«У тривалих переговорах між Україною та головними інвесторами, які володіють її боргом, нарешті скресла крига. Після місяців відносного затишшя, група кредиторів держави, яка роздерта війною, дала сигнал, що вона готова піти на певне зниження основної суми українських бондів з метою прискорити процес їхньої реструктуризації. Про це повідомляють двоє осіб, наближених до переговорів», - пише The Wall Street Journal. «Україна та її кредитори впродовж місяців вели безрезультатні переговори довкола цінних паперів на суму в 19 мільярдів доларів. Бонди впали в ціні через побоювання, що держава не зможе провести по ним виплати». Видання не повідомляє про нові умови, раніше Україна вимагала скоротити основну суму боргу на 40%. «Прогрес на переговорах з’явився після того, як минулого тижня держава виплатила купон по бондам на суму в 120 мільйонів доларів».

«Випотрошена». Такий заголовок у журналі The Economist про найбіднішу країну Європи, Молдову. «Фінансова система країни ледь кульгає. У листопаді завдяки сфальшованим кредитам та переказам злодії вкрали 1 мільярд доларів з трьох найбільших банків Молдови… Ця крадіжка перевищує її восьму частину валового національного продукту. За словами екс-міністра фінансів, крадіжка спричинила серію подій, які не дозволять урядові платити зарплату з кінця літа». «Євросоюз був останнім міжнародним донором, який 5 липня повідомив про замороження програми допомоги на суму 40 мільйонів євро. Світовий банк обумовив відновлення кредитування тільки у випадку, якщо три постраждалих банки буде ліквідовано, оскільки вони є відкритими мішенями для подальших маніпуляцій, попри контроль над ними центрального банку».

«Путінська Росія була причетною до «ядерної атаки» у Лондоні, яка вбила Олександра Литвиненка, заявила вчора лондонська поліція. Адвокат Скотленд-Ярду Річард Хорвел повідомив від її імені, що двох російських підозрюваних послали із радіоактивним ядом полоній-210 для отруєння колишнього російського шпигуна. На це завдання пішло майже 2 тижні та було здійснено 3 спроби замаху. У справі щодо смерті Литвиненка Хорвелл надав переконливі висновки проти Андрія Лугового, колишнього охоронця із спецслужб, та Андрія Ковтуна, колишнього військового. За його словами, «докази свідчать, що єдиною вірогідною версією є причетність, у тій чи іншій формі, російської держави до вбивства Литвиненка». Це був найкритичніший коментар з боку Скотленд-Ярду, який зберігав майже повне мовчання під час піврічних слухань у Королівському суді Лондона», - пише The Times.

Новая газета публікує розслідування Олени Мілашиної про те, за що росіяни воюють у Сирії: хто та як вербує бійців, як їх переправляють, хто їм проповідує та як це вплине на Росію у майбутньому. «Коли я їхав до Сирії, я був готовий воювати з Асадом, шиїтами та американцями», - каже чеченець із дагестанського села Новосасітлі. «Я думав, там все просто: є уряд і є опозиція, яка за халіфат. Але я був не готовим до того, що опозиція воює між собою за територію, за трофеї, за ресурси, а «халіфат», виявляється, всього лише приманка для дурнів. І ще я виявися не готовим воювати проти чеченців із сусіднього села, які за іронією долі, потрапили до ворогуючого із нами збройного угруповання».

Поділитись: