Слідча група, утворена Парламентською асамблеєю Ради Європи, підтвердила системний зовнішній вплив на документи та рішення ПАРЄ, а також системні дії окремих депутатів всупереч етичним стандартам.

Слідча група, утворена Парламентською асамблеєю Ради Європи, підтвердила системний зовнішній вплив на документи та рішення ПАРЄ, а також системні дії окремих депутатів всупереч етичним стандартам.

Про це йдеться у звіті групи, представленому Бюро ПАРЄ в неділю, повідомляє «Європейська правда».

Головні звинувачення стосуються підкупу з боку Азербайджану, але члени слідчої групи наголошують, що проблеми не обмежуються однією країною.

«Під час роботи до нас надійшла інформація також щодо нестандартних ситуацій, пов’язаних з іншими країнами», — наголосив голова слідчої групи, суддя Ніколас Братца.

Однак через брак часу розслідування концентрувалося на справі Азербайджану, щодо якої лунало найбільше звинувачень.

Братца наголосив, що стосовно частини депутатів є достатні докази, що «була група осіб, які працювали в ПАРЄ на користь Азербайджана... всупереч етичним стандартам асамблеї».

Окремою проблемою стала проблема подарунків у ПАРЄ.

«Члени ПАРЄ, а також члени секретаріату ПАРЄ отримували численні подарунки... ми вважаємо необхідним підкреслити брак прозорості у питанні отримання подарунків», —  заявив суддя.

Звинувачення щодо корупції в ПАРЄ звучать ще від 2012 року, коли активісти оприлюднили низку підтверджень системного підкупу депутатів з боку уряду Азербайджану. У 2015 році частину звинувачень підтвердила італійська поліція, затримавши одного з колишніх депутатів, Луку Волонте.

Минулого року Центр з дослідження корупції і організованої злочинності (OCCRP) оприлюднив розслідування, в якому йшлося, що з 2012 по 2014 роки влада Азербайджану використовувала фіктивні компанії у Великій Британії для відмивання $2,9 мільярда.

Повідомлялось, що ці гроші йшли на підкуп європейських політиків, які лобіювали інтереси Азербайджану в ЄС і блокували резолюції, що засуджують порушення прав людини в республіці.

Також зазначалось, що кошти з рахунків фіктивних підприємств йшли на особисті витрати високопоставлених чиновників Азербайджану.

Влада Азербайджану відкинула звинувачення у відмиванні грошей через Велику Британію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Азербайджанський ландромат»: як правляча еліта країни відмивала гроші

Поділитись: