УКРАЇНА

Слідком Росії передав справу екс-охоронця Яроша Шумкова до суду

6 червня, 2018 17:12
УКРАЇНА/Слідком Росії передав справу екс-охоронця Яроша Шумкова до суду
Зберегти
Вигляд
Слідчий комітет Росії завершив розслідування кримінальної справи екс-охоронця Дмитра Яроша Олександра Шумкова та передав матеріали для розгляду справи у суді.

Слідчий комітет Росії завершив розслідування кримінальної справи екс-охоронця Дмитра Яроша Олександра Шумкова та передав матеріали для розгляду справи у суді.

Про це повідомляє Слідком Росії.

Зазначається, що Шумкова звинувачують за ч.2 ст.282.2 КК РФ (участь в екстремістській організації, щодо якої судом прийнято рішення про заборону її діяльності). 

За версією слідства, Шумков «у вересні 2015 він брав участь у блокуванні автомобільної дороги, перешкоджаючи доставці продовольства і інших життєво необхідних товарів в Республіку Крим»

Також Шумкова звинувачують в участі в акціях «спрямованих на залякування жителів Херсонської області, що мітингують проти блокади Криму і закликають до відновлення економічних і політичних відносин з Росією».

Зазначається, що за санкцією даної статті українцю загрожує до шести років позбавлення волі.

Нагадаємо, ув’язнений в Росії українець Олександр Шумков оголосив голодування на знак солідарності з Олегом Сенцовим.

Нагадаємо, у жовтні 2017-го українські консули зустрілися у російському СІЗО і місті Брянськ із колишнім охоронцем депутата Дмитра Яроша — Олександром Шумковим.

Шумков служив за контрактом в Збройних силах України в селі Чорнобаївка Білозерського району Херсонської області, жив у Херсоні. Він не повернувся після служби додому 17 серпня 2017 року. 29 вересня 2017 року його виявили в російському СІЗО.

Шумков каже, що його викрали, а російський кордон він перетнув проти своєї волі непритомним за участі співробітників ФСБ. Матері ув'язненого надійшов лист від Слідчого комітету РФ та ФСБ, в якому було сказано, що її сину оголошено підозру «за участь в екстремістських організаціях». Під час Революції Гідності та після цього хлопець перебував у лавах «Правого сектору» та охороняв тодішнього лідера організації Дмитра Яроша.

У квітні 2018-го Шумкову подовжили запобіжний захід — тримання під вартою. Захист просив домашнього арешту у зв'язку з погіршенням стану здоров'я. 

Пов`язані новини