Фракція «Слуга Народу» погодила компромісний варіант законопроєкту щодо відкриття ринку землі.

Про це журналістам після засідання фракції сказав депутат від провладної команди Микита Потураєв.

Він заявив, що вся їхня «політична команда на чолі з президентом Володимиром Зеленським» запропонувала компромісний варіант законопроєкту про ринок землі.

«А саме. Термін дії закону відтерміновується на 9 місяців (тобто розпочне діяти з 1 липня 2021 року — ред.), після чого ще два роки тільки фізичні особи зможуть купувати землю, і не більше 100 гектарів. Це про що говорили, щоби дати дрібним фермерам відтермінування», — сказав він.

І лише у 2023 році юридичні особи, тобто компанії, зможуть купляти землю, але лише ті, які належать українцям. Поріг концентрації землі тоді зросте до 10 тисяч гектарів.

Нагадаємо, 6 березня парламент завершив розгляд 3298 правок до законопроєкту про ринок землі. Загалом до нього подали 4018 правок.

Рада розглядає законопроєкт про ринок землі з 6 лютого. Загалом за цей час відбулося 10 сесійних днів, коли Рада проводить голосування. Решту часу депутати працювали або в комітетах, або з виборцями.

Зазначимо, що відповідно до соціологічних опитувань «Центру Разумкова», лише 21,4% українців підтримують запровадження ринку сільськогосподарського призначення.

Поділитись: