Після місцевих виборів 25 жовтня представники партії «Слуга Народу» можуть вибудувати певні конструкції співпраці з представниками партії «Опозиційна платформа — За життя» в деяких місцевих, районних і обласних радах, оскільки «цього не уникнути».

Про це заявив народний депутат від «Слуги Народу» Олександр Качура в інтерв'ю інформагентству «Єдність».

Оновлено: раніше у заголовку цієї новини йшлося про те, що ««Слуги» однозначно об’єднаються з «ОПЗЖ» в регіонах після місцевих виборів», однак ця інформація не відповідає дійсності, оскільки йдеться лише про певні конструкції співпраці в окремих регіонах.

За словами Качури, уникнути необхідності співпраці з «ОПЗЖ» буде неможливо, оскільки на Сході України є регіони, де «буде значна підтримка цієї партії, тому «треба буде якусь конструкцію вибудовувати».

Що думає фракція?

Згодом цю заяву нам прокоментувала заступниця фракції «Слуга Народу» Євгенія Кравчук. Каже, що депутати «розібралися в цій ситуації», і Качура у своїй відповіді мав на увазі не об'єднання з «ОПЗЖ», а певні варіанти співпраці.

«Щодо господарчих питань, а не якихось політичних, можуть бути різні голосування, залежно від складу тієї чи іншої фракції. Звичайно, що політичних союзів не може бути, так само як і не може бути союзів і з тією ж "Європейською Солідарністю"», — пояснила Кравчук.

А як щодо інших партій?

На запитання, чи готові «Слуги» об’єднуватися з «Батьківщиною», Качура відповів: «Я думаю, що це може бути конструктивна робота». Щодо об’єднання з «Голосом» депутат «має сумніви».

Водночас Качура наголосив, що проситиме виключити його з фракції, якщо «Слуга Народу» об’єднається в коаліцію з «Європейською Солідарністю» в обласних радах після місцевих виборів. Він пояснив це тим, що політсила Петра Порошенка «є прямим опонентом партії «Слуга Народу», і люди не сприйматимуть таку співпрацю».

Також він бачить можливою співпрацю «національних політичних партій», якою є і його політсила, з «локальними політичними партіями» у регіонах.

Про яке об’єднання йдеться?

На місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня, громадяни обиратимуть депутатів міських, районних та обласних рад. Після того, як стануть відомі результати виборів та кількість мандатів, яку отримає кожна з партій, за аналогією з Верховною Радою, партії переможці будуть створювати коаліції.

Як пройдуть вибори?

Місцеві вибори відбудуться одночасно по всій Україні 25 жовтня. Тоді виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.

Ці вибори відбудуться за новими правилами — ухвалені зміни до Виборчого кодексу. Зокрема, кандидати в невеликому населеному пункті тепер мають прикріпитися до будь-якої партії; створена гендерна квота; а також з’явилися застави. У невеличкому містечку, де населення не сягає 10 тисяч виборців, кандидат має внести заставу у розмірі 940 гривень. 

Поділитись: