Голосування під час виборів на одній із виборчих дільниць у Харкові
Фото:

УНІАН/Андрій Марієнко

25 вересня завершився термін висування кандидатів на місцеві вибори. Але потрапити до переліку в бюлетенях вдалося далеко не всім. Розповідаємо, кому з кандидатів у реєстрації відмовили та як вони на це реагують.

Не пускав хасидів, тепер не пускають у мери

«Ще нещодавно я був тут, відстоював інтереси Умані — стотисячного міста, — хотів донести до пана президента побоювання всіх уманців: те, що до нас на територію міста можуть приїхати паломники із “червоної зони”», — щойно оговтавшись від паломництва хасидів, міський голова Умані знову протестує під Верховною Радою. Цього разу через відмову йому у реєстрації кандидатом на місцевих виборах. Уманська ТВК не зареєструвала нинішнього голову на ту ж посаду через неточності в документах.

Мер Умані Олександр Цебрій під час акції протесту проти фальсифікації виборів «Право на вибір» біля ЦВК у Києві, 28 вересня 2020 року
Фото:

УНІАН/Олександр Синиця

Водночас офіційними кандидатами стали двоє тезок Олександра Цебрія. Вони змінили ім’я та прізвище у червні та липні цього року, до того ж не є мешканцями ні Умані, ні Черкаської області. 

Чинний уманський голова вважає рішення політично вмотивованим, називає винними партії «Слуга народу» і «За майбутнє» та обіцяє виправити ситуацію.

Не позмагається за крісло голови Умані також Ростислав Цимоха. Йому та ще одному кандидатові від партії «Команда Рудика» відмовили в реєстрації. Про це розповів народний депутат від 198-го округу Сергій Рудик. Він звинуватив у цьому команду президента Володимира Зеленського: «Пане президенте, останній, хто відмовляв у реєстрації, зараз сидить у Ростові».

«Слугам» теж відмовляють

Та відмовляли й «слугам народу».

Міського голову Козятина Олександра Пузира не зареєстрували кандидатом на ту ж посаду. Пузир подається від «Слуги народу», та в міському осередку партії «Батьківщина» заявили, що Пузир досі є членом цієї політсили. Сам міський голова оголосив, що подав заяву на вихід з «Батьківщини» ще влітку, а причину відмови у реєстрації називає надуманою.

Ще вісьмох кандидатів від «Слуги народу» не зареєстрували в Києві: вони подали неповний пакет документів.

Гендерні квоти

Партіям «Слуга народу» та «Наш край» відмовили у реєстрації в місті Здолбунів на Рівненщині через порушення гендерних квот.

Через ті самі квоти постраждали також ВО «Свобода» в Житомирі та «Батьківщина» в Збаражі на Тернопільщині.

На цьогорічних виборах гендерні квоти вперше захищають на офіційному рівні. Тепер 40% кандидатів від партії мають бути жінки. Для того, щоб кандидаткам не віддавали наперед зрозумілі непрохідні місця, у кожній п’ятірці списку мають бути не менш як дві жінки.

Жінка з дитячим візочком під час мітингу політичної партії «Європейська Солідарність»
Фото:

УНІАН/Євген Кравс

Не впоралися з документами

Партію «Європейська солідарність» не зареєстрували на Кіровоградщині. У Добровеличківській селищній територіальній виборчій комісії пояснили це тим, що політсила не надала документи на всіх кандидатів. Та в «ЄС» не згодні: кажуть що подавали всі документи, а зникли вони в ТВК. Голова Кіровоградського осередку партії назвав такі дії «атакою на єдину проєвропейську опозиційну парламентську силу» та заявив, що партія подала заяву до правоохоронних органів та готує позов до суду. 

У «Голосі» не підрахували кількість символів в програмі партії, через це їх не зареєстрували у Здолбунові Рівненської області.

Помилки знайшли й у «Батьківщини». У Костополі, на Рівненщині, партію та голову райради від партії Сергія Ткачука не зареєстрували через помилки в оформленні документів. Ткачук вважає привід надуманим, а відмову в реєстрації — розправою над ним.

Також через помилки в документах не зареєстрували в Житомирі ВО «Свобода». Утім в партії відмову вважають політичним тиском. Заявляють: помилки виправили й надали документи ТВК у визначений термін.

Єдина партія, яку не допустили до виборів у Києві, — «Демократична сокира». Їм відмовили через те, що політсила сплатила заставу з неналежного рахунку. Речник партії Тарас Котов у коментарі hromadske заявив, що вважає рішення упередженим та додав, що в решті міст, де подавалась партія, проблем з реєстрацією не виникло. Щодо Києва — планують судитися.

Поділитись: