У місті Норвіч, що в графстві Норфолк на сході Англії, невідомі розклеїли в одному з будинків оголошення з заголовком «Щасливого дня Brexit». У ньому від жителів вимагають розмовляти лише «літературною англійською» або ж просять з’їхати.

Як повідомляє The Huffington Post, один із мешканців будинку помітив оголошення ще в п’ятницю, 31 січня, коли Велика Британія виходила із ЄС.

Щойно дізнавшись про інцидент, охоронець швидко прибрав усі оголошення, які, за повідомленнями місцевих, висіли на кожних дверях 15-поверхового будинку. Утім їхні фото встигли зробити й викласти в соцмережі.

В оголошенні, зокрема, написано:

«Ми знову повернули собі країну, і її рідною мовою є літературна англійська (Queen’s English).

Якщо ви все ж хочете говорити своєю рідною мовою країни, звідки ви приїхали, то радимо переїхати туди й повернути квартиру місцевій владі, щоб вона дозволила жити в ній британцям, і ми змогли повернутися до стану нормальності, який був перед тим, як ви заполонили цю колись величну країну».

Житель будинку, який повідомив про оголошення The Huffington Post на умовах анонімності, сказав, що в останні кілька років там оселилося декілька сімей зі Східної Європи.

«Я чув, як дехто з жителів казав: мовляв, з приїздом людей зі Східної Європи стало гірше. І це тривожить, бо здається, що з плином часу стане лише гірше», — сказав він.

Правоохоронці розслідують інцидент як злочин на ґрунті ненависті.

«Норвіч пишається своєю привітністю. Ми не схвалюємо такої поведінки. Щойно нас сповістили про інцидент, ми повідомили про нього поліцію, яка нині проводить розслідування», — повідомив виданню речник міської влади Норвіча.

Поліція міста від коментарів відмовилася.

З 1 лютого Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії перестало бути членом Європейського Союзу. Вперше в історії ЄС його покинула одна з країн на основі статті 50 Лісабонського договору.

Після офіційного виходу Великої Британії з ЄС почався 11-місячний перехідний період до грудня 2020 року, протягом якого сторони мають юридично закріпити свої майбутні відносини — зокрема торговельні. Водночас Велика Британія буде дотримуватися певних норм ЄС.

Поділитись: