Служба безпеки викрила групу, яка збувала фальшиві купюри зі спеціальним захистом
Служба безпеки України викрила організоване угруповання, яке збувало великі суми фальшивих грошей. Дії зловмисників могли завдати державі збитків на майже 20 мільйонів гривень.
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Співробітникам СБУ вдалося задокументувати низку підтверджень злочинних дій організованої групи. Учасники групи збували фальшиві гроші в національній та іноземній валютах. Клієнтів вони шукали через особисті зв'язки.
За попередніми даними, фальшиві купюри, які розповсюджували зловмисники, містять захисні елементи, які дозволяють проходити контроль на електронних пристроях. Завдяки такому захисту навіть у пунктах обміну ці купюри сприймали як справжні.
Слідство вважає, що до складу злочинної групи входили мешканці Києва та Київської області. Фігурантам повідомлено про підозри за ч. 2 ст. 199 Кримінального кодексу. Їм загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі.
Як виявити підроблену купюру?
Як зазначають у Нацбанку, це можна зробити на дотик. Окремі зображення з лицьового боку банкноти є рельєфними, що забезпечується спеціальним видом друку. Крім того, справжні купюри містять водяні знаки та наскрізні елементи (зображення, що виконані в одному місці з лицьового та зворотного боків банкноти й суміщаються або доповнюють одне одного при розгляданні проти світла).
Фальшивку можна виявити й при зміні кута нахилу банкноти. Деякі зображення на ній змінюють колір під час розглядання банкноти під різними кутами зору або мають кінетичний ефект.
За допомогою світла на справжній купюрі можна виявити повністю занурену в товщу паперу захисну стрічку, на якій (за наявності збільшувального скла) можна побачити зображення позначення номіналу та елемент малого Державного Герба України.
У разі наявності збільшуваного скла на справжній купюрі також можна виявити надруковані мікротексти та рельєф фарби на портреті та знаку для людей з ослабленим зором.
Автор: Остап Крамар
- Поділитися: