У Харкові представниця потерпілих у справі про смертельну ДТП, унаслідок якої загинули 6 людей, має намір ініціювати розслідування дій експертів з Харківського бюро судово-медичних експертиз. Ці експерти раніше виявили, що у сечі знаходились опіати, проте не могли надати результат щодо наркотичного стану, тому що не змогли розрахувати кількість цих опіатів в сечі.

Про це кореспондентам Громадського розповіла адвокатка потерпілих Лариса Матвєєва.

«Ми були не згодні з результатами цієї експертизи і звернулися в МОЗ. Сергій Шум (директор медичного центру з наркотиків та алкоголю МОЗ — ред) підтвердив наші здогадки. За його словами, для підтвердження того, чи перебувала особа в стані сп’яніння, не потрібно встановлювати кількість речовини. На жаль, суд не прийняв ці матеріали як доказ», — розповіла адвокатка.

Також Лариса Матвєєва додала, що напередодні вона звернулася до установи післядипломної освіти.

«Академік Борис Михайлов прийшов до висновку, що Зайцева в момент ДТП перебувала під впливом речовин, які знижують швидкість реакції, а саме кодеїну, фенобарбіталу і анальгіну. Також професор додав, що спільний прийом цих медикаментів підсилює їх дію», — додала Лариса Матвєєва.

За словами адвокатки, до кінця цього тижня вона звернеться в поліцію.

«Ми маємо намір ініціювати розслідування, щоб встановити причину висновків, до яких прийшли експерти Харківського бюро судово-медичних експертиз: це рівень їх знань або корупція», — зазначила юрист.

Важливо: у попередній редакції новини було зазначено, що адвокатка розслідування дій експертів з інституту судових експертиз імені Бокаріуса. Ця інформація не відповідає дійсності. Перепрошуємо за неточність.

Раніше прес-служба апеляційного суду назвала дату засідання, під час якого адвокати засуджених мають намір оскаржити вирок. Першим апеляційну скаргу подав захисник Геннадія Дронова Сергій Перепелиця. Однак незабаром стало відомо про те, що Олена Зайцева змінила адвоката і також подала скаргу. Слухання відбудеться вже в цю середу, 14 серпня.

26 лютого суд засудив обвинувачених у скоєнні смертельної ДТП у Харкові Олену Зайцеву та Геннадія Дронова до 10 років позбавлення волі.

Нагадаємо:

Поділитись: