«Сміттєві протести» в Лівані: Демонстранти продовжать акції в суботу
Кампанія «Ти смердиш», викликана бездіяльністю влади щодо питання вивозу сміття з вулиць Бейрута, столиці Лівану, призвела до сутичок з поліцією та вимоги відправити уряд у відставку. Як повідомляє The Guardian, заворушення в місті стали найбільшими за 10 років.
Активісти вийшли на вулиці із вимогою прибрати сміття, яке накопичився через закриття найбільшого звалища місяць тому. Питання з відкриттям нового звалища влада не може вирішити вже протягом 15 місяців.
«В Бейруті все сміття близько трьох тижнів тому було прибране. Але по периметру Бейрута, у прилеглих областях проблема залишилася. Більш того – сміття з так званого «Великого Бейрута», де справді виробляють велику кількість сміття – вивозять не на звалища, основне з яких зараз закрита, в неї закінчився термін функціонування. І це сміття скидається зараз просто по периметру в різних частинах країни – чи то у природу, чи то закопується на будівництвах. Жодного вирішення проблеми наразі не існує. Уряд сьогодні намагався засідати з цього питання, але не дійшло жодного рішення», – пояснив ситуацію журналіст Дмитро Загребельний, який зараз працює у Лівані.
Протест вилився у масштабне протистояння поліції та демонстрантів. Поліція закрила для доступу площа Неджма, де засідає парламент. Демонстранти ж закликали законодавців приєднатися до заворушень. Вони вигукували гасла: «Геть режим!» і «Парламент сутенерів!». Коли 23 серпня, демонстранти намагалися прорватися до будівлі уряду, поліція використала водомети, сльозогінний газ та гумові кулі. Після недільних протестів представники Міжнародного Червоного Хреста надали допомогу 402 постраждалим, переважно від сльозогінного газу. Одного із демонстрантів було поранено у голову - він живий, однак залишається у критичному стані.
Ситуація зі сміттям стала лише проявом загального політичної кризи: владні рішення в країні не ухвалюються з того часу, як більше року тому парламентарії не змогли обрати президента: у першому раунді жоден політик не набрав необхідних двох третин голосів, а наступні раунди не зібрали кворуму.
«Безпосередньої зустрічі між владою та протестувальниками не відбувається – вони більше відбуваються у режимі прес-конференцій. Безпосередні переговори між протестувальниками відбуваються з організаторами просто тут під час протесту, коли хтось із переговорників з боку уряду, переважно із силових структур – спілкується безпосередньо з організаторами протесту, коли вони намагаються пояснити, що вони робитимуть, щоб не було зайвих зіткнень», – зазначив Загребельний.
Як відзначив журналіст, наразі на площі перед будівлею уряду демонтують так звану «Бейрутську стіну», яку звели протестувальники. На площі залишається близько 500 активістів – поновлення демонстрацій організатори обіцяють у суботу, 29 серпня.
«До цих протестів має приєднатися діаспора у Нью-Йорку на Монреалі. Зокрема протестувальники виступили сьогодні із заявою – вони звертаються до всього населення країни виходити на вулицю по всій країні і звернення до батьків – що ви не обов’язково маєте їхати в Бейрут, ви можете влаштовувати протести в себе вдома», – зазначив Дмитро Загребельний.
/ фото Дмитра Загребельного
- Поділитися: