Народний депутат від «Слуги Народу» та потенційний кандидат на посаду мера Києва Олександр Дубінський увечері 2 липня брав участь у телевізійному ток-шоу, де обговорювали заяву про відставку голови Нацбанку Якова Смолія. У цей час парламентар на своїй сторінці в Instagram написав: «Ї...о Смолія в тупий собачий рот в прямому ефірі». 

Цитату рознесли по соцмережах і медіа. Згодом він цей допис видалив, але від слів не відмовився. 

Фото:

Скріншот

«У нас суд з паном Смолієм по цьому вислову і я цей суд виграв. Тому маю право за рішенням суду використовувати цей вислів по відношенню до Смолія», — заявив Дубинський. 

Що це був за конфлікт

Ще в листопаді 2019 року НБУ поскаржився на медіа-атаку з боку Коломойського, зокрема на Дубінського, як головного виконавця цієї атаки.

«Правління Національного банку України переконане, що через Олександра Дубінського, якого в медіа називають рупором олігарха Ігоря Коломойського, реалізується цілеспрямована інформаційна атака на Національний банк. За нею, вочевидь, «стоїть» власне сам ексвласник ПриватБанку, який із часу націоналізації ПриватБанку намагається уникнути повернення коштів, виведених із банку до входження держави в його капітал», заявляли тоді в НБУ.

Як відреагували депутати на слова Дубінського

Народна депутатка від «Голосу» Інна Совсун прокоментувала hromaske, що якщо з боку фракції «Слуга народу» не буде реакції на слова Дубінського — це означає, що «вони це толерують і є співучасниками».

«Не знаю, чому він (Дубінський – ред.) це робить: чи захищає інтереси свого патрона Коломойського, чи щоб тягнути вниз рейтинг довіри до парламенту. Але в будь-якому випадку, це катастрофічно, коли таким чином парламентарі спілкуються», — додала Совсун. 

Заступниця глави фракції «Слуга Народу» Євгенія Кравчук на запитання hromadske, чи буде якась офіційна реакція на висловлювання Дубінського, лише зауважила, що цього тижня не заплановане фракційне засідання.

На уточнення, чи все ж таки слід очікувати такого рішення, вона не змогла відповісти. Лише уточнила, що зараз у фракції розробляють кодекс етики, в якому, ймовірно, передбачать такі випадки і як на них реагувати.

Водночас Кравчук запевнила, що особисто вона засуджує висловлювання, які ображають іншу людину.

Данило Гетманцев, депутат від «Слуги Народу» та голова фінансового комітету Ради, членом якого є і Дубінській, вважає, що його висловлювання — не предмет розгляду для фракції: 

«Олександр Дубінський висловлював не позицію фракції, а особисту. А зважаючи на свободу слова як основу демократичного суспільства — то це його право. Це більше питання моралі і виховання», — сказав він.

Авторка фрази про свободу слова, яку «пора б уже приглушити», депутатка від владної фракції Ольга Василевська-Смаглюк не така категорична щодо оцінки висловлювання свого колеги, з яким до депутатства працювала на телеканалі «1+1». 

«Я взяла собі за правила не коментувати висловлювання колег і відповідати лише за свої слова. Щодо пана Дубінського, то, думаю, це його стиль привернення уваги до себе. Я би так не вчиняла», — заявила вона hromadske.

Проте вона погодилась, що такими висловлюваннями депутати як представники влади себе паплюжать.

А от до анонсованого Євгенією Кравчук фракційного етичного кодексу ставиться зі скепсисом. 

«Якщо відповідати з гумором, то після всіх «зашкварів» уже пізно створювати будь-який кодекс. Все, що відбувається, мене особисто принижує. Свого особистого етичного кодексу я дотримуюсь. Ну але... інвестиційні няні в нас вже були, то що тепер вводити депутатських нянь, щоб навчали норм поведінки», — каже Василевська-Смаглюк.

Поділитись: