УКРАЇНА

Собчак можуть заборонити в'їзд в Україну на п'ять років — Мінінформполітики

7 березня, 2018 15:13
УКРАЇНА/Собчак можуть заборонити в'їзд в Україну на п'ять років — Мінінформполітики
Зберегти
Вигляд
Якщо Собчак раніше заїжджала у Крим не через територію материкової України, вона може отримати заборону в’їзду на територію України до 5 років.

Якщо кандидатка у президенти РФ Ксенія Собчак раніше заїжджала у Крим не через територію материкової України — вона може отримати заборону в’їзду на територію країни до 5 років.

Про це сказала перша заступниця міністра інформполітики Еміне Джапарова в ефірі телеканалу «112 Україна».

У Мінінформполітики не виключають можливості отримання кандидаткою у президенти РФ Ксенією Собчак дозволу на в’їзд до Криму через материкову територію України. Це можливо, якщо вона особисто подасть документи до Державної міграційної служби.

«Вона (Собчак — ред.) є громадянкою РФ, і відповідно для нас вона класифікується як іноземна громадянка. Відповідно до цього, вона може подати подання на отримання спеціального дозволу. Це робиться через Державну міграційну службу, не через МЗС... Але все одно для того, щоб отримати цей дозвіл, вона має фізично і особисто подати певні документи на отримання цього дозволу», — наголосила Джапарова.

Відповідно до законодавства, Державна міграційна служба матиме 5 діб, щоб розглянути її подання та документи та вирішити, чи може вона в’їжджати.

При цьому Джапарова висловила сумнів, що Собчак погодиться приїхати до Києва для виконання такої процедури та отримання відповідного дозволу.

«Є інший момент, який теж не є секретом, що в разі, якщо пані Ксенія Собчак мала необачність заїжджати в Крим не через територію материкової України, і це зафіксовано Службою безпеки України, то відповідно вона може отримати заборону в’їзду на територію України до 5 років», — зауважила заступниця міністра інформполітики.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав «політичною шизофренією» намір кандидата в президенти Росії Ксенії Собчак проводити в окупованому Криму передвиборчу агітацію.

Раніше кандидатка в президенти РФ Ксенія Собчак заявила, що звернулася до посольства України за дозволом на поїздку в Крим. «Я направила листа до посольства України. Якщо я поїду в Крим, то тільки через Україну. Якщо я отримаю дозвіл на цей в'їзд, я поїду туди», — сказала Собчак.

Водночас у посольстві України не підтверджують звернення Собчак щодо відвідування Криму.

18 жовтня Ксенія Собчак оголосила про намір брати участь у виборах президента Росії. 

Собчак, яка заявила про бажання балотуватися на пост президента Росії, зазначила, що анексію Криму не визнала жодна світова держава і навіть «Сбербанк Росії». 

Так вона відреагувала на заяву депутатки Держдуми від «Єдиної Росії» Наталії Поклонської, яка назвала слова телеведучої Собчак про те, що Крим є українською територією, «неповагою до людей і власної батьківщини».

Пов`язані новини