Російська журналістка та колишня кандидатка у президенти Росії Ксенія Собчак вважає, що Російська Федерація повинна повернути анексований Кримський півострів Україні. Проте вона не бачить способів це реалізувати найближчим часом.

Про це вона заявила в інтерв’ю Євгену Кисельову в ефірі Радіо «НВ».

На запитання ведучого «Чий Крим?» Собчак відповіла: «Я вважаю, що Росія порушила міжнародні домовленості і ця територія повинна бути повернена. Повинен бути проведений якийсь референдум. Це складне питання — там багато російськомовного населення. Я вважаю, що ситуація навколо Криму була несправедливою, Росія порушила все, що можна було порушити». 

Щодо того, як саме слід повертати півострів Україні, Ксенія Собчак сказала, що це потрібно вирішувати через «компромісний, чесний, незалежний референдум у Криму з міжнародними експертами». За її словами, у цьому референдумі має брати участь і Україна.

Говорячи про час, упродовж якого можна вирішити кримську проблему, журналістка відповіла, що не бачить варіантів, як її вирішити сьогодні. 

«Це як Курильські острови. Ти робиш крок і не можеш «відрулити» його назад. Ти маєш мати такий масштаб і обсяг влади, сили й авторитету, щоб прийняти таке рішення і щоб тут же проти тебе в Росії не влаштували особистий Майдан», — додала вона.

Нагадаємо, у березні 2018 року тодішня кандидатка в президенти Росії Ксенія Собчак передала Путіну папку з прізвищами політв’язнів, яких вона просить помилувати. У списку було  двоє українців — Олександр Кольченко та режисер Олег Сенцов.

Міністр закордонних справ України в уряді Володимира Гройсмана Павло Клімкін назвав небезпечною пропозицію кандидатки у президенти Росії Ксенії Собчак щодо «повторного референдуму» в анексованому Криму.


Автор: Ігор Бігун

Поділитись: