Міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав небезпечною пропозицію кандидатки у президенти Росії Ксенії Собчак щодо «повторного референдуму» в анексованому Криму.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав небезпечною пропозицію кандидатки у президенти Росії Ксенії Собчак щодо «повторного референдуму» в анексованому Криму.

Про це Клімкін сказав 13 березня перед щорічною зустріччю керівництва Меджлісу кримськотатарського народу з іноземними дипломатами у Києві, передає «Крим.Реалії».

«У 2014 році вона називала окупацію «блискуче проведеною військовою операцією. Сьогодні ж, визнаючи факт порушення міжнародного права, вона не пропонує це виправити, а пропонує провести якийсь міфічний референдум тільки на території окупованого Криму. Хто взагалі повірить у чесність цього референдуму? Такі пропозиції з боку Собчак — небезпечні. Якщо це її щира позиція — будемо розмовляти. Але на подібні трюки, які легітимізують окупацію Криму Росією, ми не підемо», — зазначив Клімкін.

Міністр також наголосив, що будь-який референдум має проводитися на всій території України.

Раніше кандидатка у президенти РФ Ксенія Собчак відповіла на коментар міністра закордонних справ України Павла Клімкін про її намір поїхати до Криму.

Клімкін заявляв, що законний в’їзд Собчак на територію анексованого Криму для ведення нелегітимної кампанії — це «політична шизофренія».

Собчак заявила, що звернулася до посольства України за дозволом на поїздку в Крим. «Я направила листа до посольства України. Якщо я поїду в Крим, то тільки через Україну. Якщо я отримаю дозвіл на цей в'їзд, я поїду туди», — сказала Собчак.

Державна прикордонна служба заявила, що перевірить можливі порушення українського законодавства з боку Ксенії Собчак, коли вона безпосередньо перетинатиме російсько-український кордон.

Нагадаємо, Собчак заявила, що анексію Криму не визнала жодна світова держава і навіть «Сбербанк Росії». 

Так вона відреагувала на заяву депутатки Держдуми від «Єдиної Росії» Наталії Поклонської, яка назвала слова телеведучої Собчак про те, що Крим є українською територією, «неповагою до людей і власної батьківщини».

Поділитись: