Новообраний сербський член трьохмісної Президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік планує запропонувати ініціативу для визнання Криму частиною Росії.

Новообраний сербський член трьохмісної Президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік планує запропонувати ініціативу для визнання анексованого Криму частиною Росії.

Про це він розповів в інтерв’ю російській газеті «Известия», пише Balkan Insight.

«Я запропоную таку ініціативу й маю намір добитися того, аби Боснія визнала Крим російським. Об’єднання півострова з Росією відбулося у результаті легітимного референдуму, який відповідав Статуту ООН», - сказав Додік.

Політик, відомий тісними зв’язками з Росією, також зазначив, що Крим «історично належав Росії», а референдум 2014 року назвав «демократичним процесом».

Напередодні виборів у Боснії і Герцеговині він зустрічався із російським президентом Володимиром Путіним у Криму.

«Ми поважаємо та любимо сильну Росію, яку він [Путін] створив», - додав Додік.

Крім того, він заявив виданню, що замінить увесь сербський персонал, який відповідав за рішення не впустити російського письменника Захара Прілєпіна на територію БіГ через «загрозу безпеці, громадському порядку і міжнародним відносинам». Як відомо, Прілєпін воював на боці бойовиків самопроголошеної «ДНР» на Донбасі.

Однак будь-які рішення Президії повинні бути узгоджені між усіма трьома її членами.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Громадське.Світ»: Вибори в Латвії та Боснії: чи справді до влади прийдуть проросійські політики?

7 жовтня у Боснії і Герцеговині відбулися загальні вибори, на яких, зокрема, голосували за Президію.  Політичний устрій країни передбачає відразу трьох президентів: по одному від трьох етнічних спільнот, що проживають у БіГ. Разом із Додіком до Президії увійшов хорватський помірний політик Желько Комшич, який позиціонує себе як «кандидат для всіх груп». А від боснійських мусульман головуватиме Сефік Джаферович, член найвпливовішої партії у Боснії і Герцеговині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Поле бою — Балкани: чи можлива нова криза в регіоні та до чого тут Росія

До Президії Боснії та Герцеговини входять троє членів: один від Республіки Сербської і двоє — від Федерації Боснії та Герцеговини (один хорват і один боснійський мусульманин). Посаду голови Президії займає той кандидат, який набрав найбільше голосів на виборах, але кожні вісім місяців на цю посад заступає наступний член Президії.

Рішення Президія ухвалює більшістю голосів, але кожен член цього органу має право «вето» — для цього він має у 3-денний термін передати на розгляд парламенту своє рішення, аби отримати підтримку 2/3 депутатів.

У 1992 році Республіка Сербська була створена як самопроголошена держава після того, як Боснія та Герцеговина ініціювала вихід зі складу Югославії. Однак у 1995 році в межах Дейтонських угод Республіка Сербська увійшла до складу Боснії та Герцеговини.

Як повідомлялося, Гаазький трибунал засудив колишнього сербського віце-прем'єра Воїслава Шешеля до 10 років ув'язнення.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile