3/4 жителів підконтрольної Україні частини Донецької області вважають Росію стороною конфлікту на Донбасі. Серед луганських респондентів лише 47% поділяють відповідну думку, а 39% – не поділяють.

Про це свідчать результати опитування фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

У порівнянні з опитуванням кінця 2018 року, в Донецькій області частка тих, хто вважає Росію стороною конфлікту, помітно зросла (з 57% до 76%), а частка тих, хто так не вважає, зменшилася з 23% до 12%. У Луганській області також рівень визнання участі Росії у конфлікті зріс (з 41% до 47%), але водночас збільшилася (з 31% до 39%) й частка тих, хто не визнає такої участі.

Також 46% опитаних донеччан вважає, що Росія повністю контролює «ДНР/ЛНР» (тоді як серед луганчан таку відповідь дали лише 20%). Водночас 40% донеччан та 44% луганчан переконані, що Росія надає Донбасу гуманітарну допомогу.

Також фонд опитав жителів Донецької та Луганської областей щодо самоідентифікації. 

Так, насамперед громадянами України вважають себе 54% донеччан та 57% луганчан.

Водночас локальна ідентичність (житель свого міста) та регіональна (регіон, в якому проживаю) є трохи сильніша серед жителів Луганської області. Локальну ідентичність на Луганщині вказали 18% опитаних (12% в Донецькій області), а регіональну – 15% (10% в Донецькій області).

Опитування проводили протягом 18 лютого – 2 березня 2020 року. Загалом у кожній з областей було опитано по 500 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення областей (за винятком окупованих територій). Вибірка репрезентативна за такими показниками як вік, стать та місце проживання. Теоретична похибка вибірка не перевищує 3,5%.

Соціологи зазначили, що в порівнянні з листопадом 2018 року помітних змін в обох областях не відбулося.

Раніше повідомлялося, що за результатами опитування, жителі підконтрольних Україні територій Донбасу вважають, що першочергового вирішення в регіоні потребує проблема відновлення роботи підприємств та створення нових робочих місць.

Поділитись: