Жителі підконтрольних Україні територій Донбасу вважають, що першочергового вирішення в регіоні потребує проблема відновлення роботи підприємств та створення нових робочих місць.

Про це свідчать результати опитування фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Так, головною проблемою її вважають 65% опитаних в Луганській та Донецькій областях.

«Причому частота згадувань цієї проблеми помітно зросла у порівнянні з опитуванням кінця 2018 року (тоді цей пункт відзначили 44% донеччан та 54% луганчан)», — зазначається в повідомленні.

Другою за частотою згадувань проблемою в Донецькій області було підвищення зарплат, пенсій та соціальних виплат (37% опитаних), натомість в Луганській області – відновлення зруйнованої інфраструктури (55% опитаних).

На третьому місці в Донецькій області опинилися налагодження медичного обслуговування (35% опитаних), а в Луганській області – підвищення зарплат, пенсій та соціальних виплат (35% опитаних).

Водночас 22% опитаних донеччан відзначили успіхи у відновленні зруйнованої інфраструктури, 20% – у налагодженні роботи державних служб, 17% – у вирішенні проблем тимчасово переміщених осіб, 11% – у залученні інвестицій, 10% – у забезпеченні порядку та боротьбі зі злочинністю). Всі зазначені пункти луганчани згадували помітно рідше, йдеться у повідомленні.

Опитування проводили протягом 18 лютого – 2 березня 2020 року. Загалом у кожній з областей було опитано по 500 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення областей (за винятком окупованих територій). Вибірка репрезентативна за такими показниками як вік, стать та місце проживання. Теоретична похибка вибірка не перевищує 3,5%.

Нагадаємо, за результатами опитування, 70% українців вважають, що нинішня влада на чолі з президентом Володимиром Зеленським, не має успіху в питанні вирішення конфлікту на Донбасі.

Поділитись: