Реальний вплив соціальних мереж на підлітків і їхнє відчуття задоволеності від життя практично відсутній. Про це йдеться у дослідженні, в якому взяли участь близько 12 тисяч неповнолітніх з Великої Британії, передає BBC.

Дослідження, оприлюднене в журналі PNAS, мало на меті зрозуміти, чи відчувають ті підлітки, які використовують соцмережі частіше за інших, меншу задоволеність від життя.

Нове дослідження, кажуть науковці, доводить, що більшість взаємозв'язків між використанням соцмереж і відчуттям задоволеності від життя грають дуже невелику роль.

Як зазначив професор Ендрю Пржибильскі та Емі Орбен, дослідниця з Оксфордського університету, усі попередні дослідження ґрунтувалися на недостатній кількості доказів, що не давали повної картини.

«На 99,75% відчуття задоволеності життям не має жодного стосунку до соціальних мереж», — запевняє професор Пржибильскі.

Дослідження тривало з 2009 по 2017 рік, вчені опитали тисячі підлітків віком від 10 до 15 років.

У них цікавилися, зокрема, як часто вони користуються соцмережами і просили оцінити, наскільки вони задоволені різними аспектами свого життя.

«Батькам не варто турбуватися через те, як багато часу підлітки проводять у соцмережах... Ми зациклені на цьому, але нам треба приділяти цьому менше уваги», — додає Пржибильскі.

Попри це дослідники все ж впевнені, що виявити, як соцмережі негативно впливають на самопочуття навіть невеликої кількості підлітків — надважливо.

Найближчим часом вони планують зустрітися з представниками найбільших соцмереж і домовитися про співпрацю, яка допомогла б це з'ясувати.

Також автори дослідження закликали великі інтернет-компанії оприлюднити дані про те, як люди використовують соціальні мережі — це допомогло б краще зрозуміти масштаби впливу технологій на життя підлітків.

Співавторка дослідження Емі Орбен вважає, що інтернет-компанії зобов'язані поділитися даними про поведінку своїх користувачів.

Раніше вчені дослідили, що скорочення часу користування соцмережами зменшило відчуття самотності та симптоми депресії.

дивіться також

Поділитись: