Активісти з екологічного руху прорвалися на декілька кар’єрів з видобутку бурого вугілля й заблокували їхню інфраструктуру, вимагаючи негайно припинити використання вугілля.

Про це повідомляє DW.

Так, близько тисячі екоактивістів проникли на територію котловану Вельцов-Зюд у федеральній землі Бранденбург і кар'єра Єншвальде. Інші протестувальники перекрили шляхи транспортування вугілля, зокрема залізницю. Також вони блокували роботу електростанції Єншвальде, що працює на бурому вугіллі.

Аналогічну акцію влаштували в кар’єрі «Об'єднаний Шленгайн» біля Лейпцига, за даними поліції, блокують роботу установи близько 1,2 тисячі людей. У всіх кар’єрах задля безпеки зупинили роботу.

У поліції заявили, що акції не можна назвати мирними, бо їхні учасники намагалися силою прорвати кордони правоохоронців, через що сталися сутички.

Організатори акції заявили, що їхній протест одноденний, тому якщо поліція не заважатиме, вони покинуть територію кар’єрів.

Зазначимо, що в Німеччині ухвалили закон про відмову від використання бурого і кам'яного вугілля в енергетиці до кінця 2038 року. Водночас екоактивісти вимагають зробити це негайно.

Нагадаємо, 29 листопада у всьому світі відбулися масштабні акції з вимогою радикальних дій для подолання змін клімату.

Поділитись: