Активісти по всьому світу вимагали радикальних дій для подолання змін клімату
Сотні тисяч молодих людей по всьому світу 29 листопада вийшли на протести, вимагаючи радикальних дій для подолання надзвичайного кліматичного стану.
Учням та студентам довелося пропустити заняття, щоб вийти на акцію з вимогою до урядів країн вжити невідкладних заходів для попередження глобального потепління.
Протести почалися в Австралії, де на початку листопада відбулися масштабні лісові пожежі, в яких щонайменше шестеро людей загинуло, а понад 500 зазнали поранень. Учасники акції виступили проти підтримки урядом країни видобутку вугілля, повідомляє Associated Press.
Після цього акції розпочалися в інших країнах, зокрема Німеччині, Угорщині, Бельгії, Південній Кореї, Польщі, Великій Британії, Туреччині, Італії, Франції та Іспанії. У деяких із них протести водночас перетворилися на акцію проти «чорної п'ятниці»: на думку демонстрантів через великі знижки люди в цей день купують надмірну кількість речей, що впливатиме на зміни клімату.
Одна з найчисельніших акцій протесту, крім Австралії, відбулася в іспанській столиці Мадриді, де з 2 по 13 грудня буде Кліматична конференція ООН.
В інтерв’ю журналістам протестувальники не приховують: їх надихає приклад 16-річної шведської активістки Ґрети Тунберґ. Напередодні протестних акцій у світі вона закликала всіх долучитися до руху спротиву змінам клімату.
«Ми не можемо просто сказати, що нам не все одно; ми маємо це показати», — написала вона у своєму Twitter.
Акція протесту відбулася й у Києві. У столиці декілька десятків активістів вийшли під будівлю Кабінету міністрів, щоб привернути увагу до проблеми глобальної зміни клімату.
Раніше Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) оприлюднила дані свого моніторингу, згідно з яким збільшення CO₂, азоту та метану в повітрі у 2018 році були вищими середнього рівня. Вплив потепління на клімат довгоживучих парникових газів з 1990 року збільшився на 43%. Близько чверті всіх викидів вуглецю поглинається морями, і така ж кількість — землею і деревами.
Велика Британія, Ірландія, Франція, Аргентина, Португалія та Канада, а також Європейський парламент уже прийняли рішення про оголошення надзвичайного кліматичного стану. Цей вираз уже став словом року за версією Оксфордського словника.
- Поділитися: