Сотні тисяч молодих людей по всьому світу 29 листопада вийшли на протести, вимагаючи радикальних дій для подолання надзвичайного кліматичного стану.

Учням та студентам довелося пропустити заняття, щоб вийти на акцію з вимогою до урядів країн вжити невідкладних заходів для попередження глобального потепління.

Протести почалися в Австралії, де на початку листопада відбулися масштабні лісові пожежі, в яких щонайменше шестеро людей загинуло, а понад 500 зазнали поранень. Учасники акції виступили проти підтримки урядом країни видобутку вугілля, повідомляє Associated Press.

Після цього акції розпочалися в інших країнах, зокрема Німеччині, Угорщині, Бельгії, Південній Кореї, Польщі, Великій Британії, Туреччині, Італії, Франції та Іспанії. У деяких із них протести водночас перетворилися на акцію проти «чорної п'ятниці»: на думку демонстрантів через великі знижки люди в цей день купують надмірну кількість речей, що впливатиме на зміни клімату.

Одна з найчисельніших акцій протесту, крім Австралії, відбулася в іспанській столиці Мадриді, де з 2 по 13 грудня буде Кліматична конференція ООН.

В інтерв’ю журналістам протестувальники не приховують: їх надихає приклад 16-річної шведської активістки Ґрети Тунберґ. Напередодні протестних акцій у світі вона закликала всіх долучитися до руху спротиву змінам клімату.

«Ми не можемо просто сказати, що нам не все одно; ми маємо це показати», — написала вона у своєму Twitter.

Акція протесту відбулася й у Києві. У столиці декілька десятків активістів вийшли під будівлю Кабінету міністрів, щоб привернути увагу до проблеми глобальної зміни клімату.

Раніше Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) оприлюднила дані свого моніторингу, згідно з яким збільшення CO₂, азоту та метану в повітрі у 2018 році були вищими середнього рівня. Вплив потепління на клімат довгоживучих парникових газів з 1990 року збільшився на 43%. Близько чверті всіх викидів вуглецю поглинається морями, і така ж кількість — землею і деревами.

Велика Британія, Ірландія, Франція, Аргентина, Португалія та Канада, а також Європейський парламент уже прийняли рішення про оголошення надзвичайного кліматичного стану. Цей вираз уже став словом року за версією Оксфордського словника.

Поділитись: