ENRU

Близько сотні поліцейських спецпризначенців влаштували акцію під Шевченківським судом

0faf8a1289796e238
Фото: Дмитро Реплянчук

Близько сотні поліцейських полку поліції особливого призначення влаштували акцію протесту під будівлею Шевченківського суду Києва.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Поліцейські з першої роти київського полку поліції прийшли під будівлю суду, вишикувалися і мовчки стояли декілька хвилин. Після цього вони розвернулися й пішли.

«Ми прийшли для того, аби висловити свій протест проти рішення суду, який відпустив з-під варти особу, яка стріляла у нашого колегу», — сказав у коментарі Громадському командир першої роти  Олександр Огнєвий.

На зауваження кореспондента Громадського, що поліцейські не можуть бути політично заангажованими, командир роти сказав, що не вбачає у цій акції політичної складової.

Також поліцейські сказали, що вважають доцільним проводити таку акцію в четверті роковини розстрілу Героїв Небесної Сотні.

Нагадаємо, полк поліції особливого призначення був створений на базі розформованого спецпідрозділу міліції «Беркут».

17 лютого суд відпустив на поруки депутатів добровольця батальйону «Донбас» з позивним «Брест» Олександра Федорченка, який 15 лютого стріляв біля Солом’янського райсуду Києва.

19 лютого до Вищої ради правосуддя надійшла скарга, що Національна гвардія зняла охорону з Шевченківського райсуду Києва.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков закликав Кабмін скасувати охорону судів поліцією і Національною гвардією. Речник МВС Артем Шевченко додав, що створення спеціальної служби судової охорони «неприпустимо затягнулося».

Вища рада правосуддя заявила про тиск на судову владу з боку глави МВС Арсена Авакова, який вимагав обрати «справедливе рішення» у справі екс-бійця батальйону «Донбас».