Близько сотні поліцейських полку поліції особливого призначення влаштували акцію протесту під будівлею Шевченківського суду Києва.

Близько сотні поліцейських полку поліції особливого призначення влаштували акцію протесту під будівлею Шевченківського суду Києва.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Поліцейські з першої роти київського полку поліції прийшли під будівлю суду, вишикувалися і мовчки стояли декілька хвилин. Після цього вони розвернулися й пішли.

«Ми прийшли для того, аби висловити свій протест проти рішення суду, який відпустив з-під варти особу, яка стріляла у нашого колегу», — сказав у коментарі Громадському командир першої роти  Олександр Огнєвий.

На зауваження кореспондента Громадського, що поліцейські не можуть бути політично заангажованими, командир роти сказав, що не вбачає у цій акції політичної складової.

Також поліцейські сказали, що вважають доцільним проводити таку акцію в четверті роковини розстрілу Героїв Небесної Сотні.

Нагадаємо, полк поліції особливого призначення був створений на базі розформованого спецпідрозділу міліції «Беркут».

17 лютого суд відпустив на поруки депутатів добровольця батальйону «Донбас» з позивним «Брест» Олександра Федорченка, який 15 лютого стріляв біля Солом’янського райсуду Києва.

19 лютого до Вищої ради правосуддя надійшла скарга, що Національна гвардія зняла охорону з Шевченківського райсуду Києва.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков закликав Кабмін скасувати охорону судів поліцією і Національною гвардією. Речник МВС Артем Шевченко додав, що створення спеціальної служби судової охорони «неприпустимо затягнулося».

Вища рада правосуддя заявила про тиск на судову владу з боку глави МВС Арсена Авакова, який вимагав обрати «справедливе рішення» у справі екс-бійця батальйону «Донбас».

Поділитись: