Власник SpaceX Ілон Маск заявив, що його компанія будує міні-субмарину з корпусу ракети Falcon 9 для порятунку дітей, які застрягли в затопленій печері Таїланду.

Власник SpaceX Ілон Маск заявив, що його компанія будує міні-субмарину з корпусу ракети Falcon 9 для порятунку дітей, які застрягли в затопленій печері Таїланду.

Про це Маск повідомив у Twitter. 

«Отримав відповідь із Таїланду. Основний варіант — крихітна субмарина, дитячого розміру. В якості корпусу для неї використають трубу для переміщення рідкого кисню від ракети Falcon 9. Достатньо легка, щоб її переміщували двоє дайверів, і достаньо міцна, щоби пройти крізь вузькі щілини», — йдеться у повідомленні. 

Утім, у Twitter Маска запитали, чи встигне SpaceX збудувати субмарину до того, як вода остаточно затопить печеру. Власник компанії запевнив, що так.

«На завершення робіт потрібно 8 годин, ще 17 — на переліт до Таїланду», — написав Маск о 21 годині 7 липня. 

Нагадаємо, в Таїланді розпочалася рятувальна операція для визволення дітей із затопленої печери, які перебувають там уже більше двох тижнів.

У Таїланді знайшли живими всіх 12 підлітків, які разом зі своїм футбольним тренером зникли в печерному комплексі. Їх шукали 9 днів. Дітей не можуть витягти на поверхню, адже печеру затопило водою.

Як повідомлялося, дітей, які застрягли в затопленій печері, навчили занурюватися зі спеціальним обладнанням.

Раніше вони написали листи батькам.

Український дайвер Всеволод Коробов брав участь у рятувальній операції в Таїланді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як українці допомагають рятувати дітей у печерах Таїланду

5 липня рятувальники відкачали 40% води з печери, де застрягли діти.

6 липня стало відомо, що в Таїланді загинув колишній військовий водолаз, який брав участь в операції з порятунку дітей, які опинилися у затопленій печері Тхам Луанг Нанг Нон. 

Інженери американської компанії SpaceX та Boring Co, засновником яких є Ілон Маск, вилетіли до Таїланду для допомоги в порятунку дітей із затопленої печери.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile