Влада Таїланду розпочала операцію для порятунку 12 дітей та їх футбольного тренера, які вже більше двох тижнів перебувають у затопленій печері.

Влада Таїланду розпочала операцію для порятунку 12 дітей та їх футбольного тренера, які вже більше двох тижнів перебувають у затопленій печері.

Про це повідомляє CNN з посиланням на Наронсака Осатанакорна, губернатора провінції Чіанг Рай.

У неділю, 8 липня, він заявив, що «сьогодні день Д». Також чиновник додав, що сім’ї дітей, які перебувають у печері, дали свою згоду на початок рятувальної операції.

Зазначається, що до операції з визволення дітей та їх тренера залучили міжнародну групу з 13 дайверів та п’яти тайських «морських котиків».

За словами Осатанакорна, дві головні перепони для рятувальників — це час та вода.

Раніше чиновник заявив про відкриття «ідеального вікна» в 3-4 дні для проведення рятувальної операції.

У Таїланді знайшли живими всіх 12 підлітків, які разом зі своїм футбольним тренером зникли в печерному комплексі. Їх шукали 9 днів. Дітей не можуть витягти на поверхню, адже печеру затопило водою.

Як повідомлялося, дітей, які застрягли в затопленій печері, навчили занурюватися зі спеціальним обладнанням.

Раніше вони написали листи батькам.

Український дайвер Всеволод Коробов брав участь у рятувальній операції в Таїланді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як українці допомагають рятувати дітей у печерах Таїланду

5 липня рятувальники відкачали 40% води з печери, де застрягли діти.

6 липня стало відомо, що в Таїланді загинув колишній військовий водолаз, який брав участь в операції з порятунку дітей, які опинилися у затопленій печері Тхам Луанг Нанг Нон. 

Інженери американської компанії SpaceX та Boring Co, засновником яких є Ілон Маск, вилетіли до Таїланду для допомоги в порятунку дітей із затопленої печери.

Поділитись: