Ракета-носій Falcon 9, що вивела на орбіту 60 міні-супутників Starlink
Фото:

SpaceX

Американська аерокосмічна компанія SpaceX вивела на орбіту Землі чергову партію міні-супутників з проекту Starlink — вони мають роздавати інтернет по всій планеті.

Про це повідомляється на сайті компанії.

Орбітальну групу супутників поповнили ще 60 апаратів, тепер їх загалом — 833. Вивела супутники у космос ракета-носій Falcon 9, її перша ступінь вдало приземлилась на плавучу платформу в Атлантичному океані, щоби в майбутньому її знову могли використати.

SpaceX зазначила, що проект Starlink поки залишається на початковій стадії, його команда продовжує тестувати систему і збирає дані про роботу супутників.

Цей запуск став 14-им, попередні відбулися на початку жовтня і вересня. Під час 12-ої місії у компанії розповіли про результати тестування супутникового інтернету. Там кажуть, що супутники показали наднизьку затримку і швидкість завантаження понад 100 Мбіт/с.

«Це досить швидко, щоб одночасно передавати декілька фільмів HD», — заявили тоді в компанії.

У серпні на Reddit опублікували перші дані з бета-тестування супутникового інтернету.

Під час 13-ої місії SpaceX встановила інтернет від Starlink у 20 домах в резервації індіанців племені Хох, яке проживає у віддаленому районі на заході штату Вашингтон. Доступу до інтернету там не було або він був дуже обмеженим.

Що таке Starlink?

Низка світових інноваційних гігантів (Samsung, Amazon, Boeing тощо) розглядають можливість глобального покриття планети супутниковим інтернетом. Однак поки найбільшого прогресу досягнув саме проєкт Starlink від компанії SpaceX Ілона Маска.

Компанія виводить на земну орбіту міні-супутники, які у підсумку повинні покрити інтернетом усю територію планети. Загалом SpaceX планує у першій фазі вивести на орбіту 12 тисяч таких міні-супутників. Згодом їх кількість хочуть збільшити до 42 тисяч.

Почати надавати послуги з доступу до інтернету SpaceX планувала у 2020 році в США та Канаді, а у 2021-му — в решті світу. Витрати на проєкт компанія оцінює в 10 мільярдів доларів.

Поділитись: