Деякі учасники програми закритого бета-тестування супутникового інтернету Starlink від компанії SpaceX поділилися їхніми результатами.

Перші дані щодо роботи глобальної мережі Starlink вони опублікували на Reddit.

Бета-тестування стартувало цього літа, його учасниками могли стати жителі США та південної частини Канади.

Так, поки швидкість звантаження складає від 35,5 до 60,2 Мбіт/с, швидкість віддачі — від 4,6 до 17,7 Мбіт/с. В середньому затримка (пінг) складала 30-40 мілісекунд, в деяких випадках досягала 90.

Як зазначає FreeNews, для порівняння, під час запуску один з провідних супутникових провайдерів США HughesNet забезпечував швидкість звантаження до 25 Мбіт/с, а віддачі — до 3. Пінг досягав 500.

Також видання зазначає, що Starlink має ще одну перевагу — інтернет від мережі доступний навіть у важкодоступних місцях.

SpaceX обіцяє, що після повного запуску мережі Starlink забезпечуватиме швидкість до 1 гігабайта на секунду із затримкою 25-35 мс.

За оцінками експертів, пише видання, доступ до інтернету від SpaceX коштуватиме близько 100 доларів на місяць. Багато коментаторів зазначили, що зараз вони платять 150 доларів за тариф зі швидкістю 10 Мбіт/с (віддача — 1 Мбіт/с), тому вони з нетерпінням очікують на запуск Starlink.

Що таке Starlink?

Низка світових інноваційних гігантів (Samsung, Amazon, Boeing тощо) розглядають можливість глобального покриття планети супутниковим інтернетом. Однак поки найбільшого прогресу досягнув саме проект Starlink від компанії SpaceX Ілона Маска.

Компанія виводить на земну орбіту міні-супутники, які у підсумку повинні покрити інтернетом усю територію планети. Загалом SpaceX планує вивести на орбіту 12 тисяч таких міні-супутників.

Востаннє компанія вивела на орбіту 58 супутників 13 червня, загальна їхня кількість у космосі вже перевищила 500. Це був вже дев'ятий запуск.

Почати надавати послуги з доступу до інтернету SpaceX планувала у 2020 році в США та Канаді, а у 2021-му — в решті світу. Витрати на проект компанія оцінює в 10 мільярдів доларів.

Поділитись: