Спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що не бачить проблем в участі російських спостерігачів на виборах в Україні, якщо все відбудеться під керівництвом Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ.

«Україні потрібні спостерігачі БДІПЛ, аби довести, що вона дотримується демократичних стандартів. В іншому випадку люди можуть засумніватися в чесності цих виборів. Окей, якщо російські спостерігачі будуть на виборах — але лише під керівництвом БДІПЛ. Ніяких ігор», — написав Волкер.

6 лютого спікер бюро Томас Райнер повідомив, що список спостерігачів місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІЛП) ОБСЄ ще перебуває на затверджені у Міністерстві закордонних справ України, серед запропонованих кандидатів — двоє росіян.

18 січня стало відомо, що Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) запросила наглядачів від Росії на президентські вибори в Україні навесні 2019. Згодом Росія заявила, що планує відправити своїх спостерігачів на вибори президента України навесні 2019 року. Водночас голова українського МЗС Павло Клімкін заявив, що Міністерство закордонних справ України не прийматиме заявки від російських спостерігачів на вибори президента-2019. До Верховної Ради 4 лютого внесли законопроект про неможливість участі російських спостерігачів на президентських і парламентських виборах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна не хоче пускати російських спостерігачів на вибори через їхнє громадянство. Законних підстав на це немає

Документи для реєстрації кандидатом у президенти за весь час роботи Центральної виборчої комісії принесли 90 людей.

31 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019. Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile