Спеціальний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки у справах України Курт Волкер підтримує прямий діалог переможця другого туру президентських виборів в Україні Володимира Зеленського та президента Росії Володимира Путіна.

Про це Волкер сказав в ефірі програми NewsHour американської служби суспільного мовлення PBS.

Так, Волкер наголосив, що поділяє позицію Зеленського щодо конфлікту на Донбасі, про те, що ніхто не має справжньої відповіді, як зупинити президента РФ Путіна, але необхідно продовжувати переговори для досягнення перемир'я.

«Я думаю те, що він сказав про конфлікт і про свій підхід, є наразі абсолютно правильним. Він твердо підтримує суверенітет і територіальну цілісність України. Він хоче повернути землі. Він не збирається відступати від цього», — заявив Волкер.

На думку спецпредставника США, Україні і Росії важливо мати безпосередні перемовини.

«Тому, я думаю, що його бажання розмовляти з Путіним — це правильна справа, а не погана», — додав він.

Крім того, Волкер вважає, що перемога Зеленського на виборах може створити нову можливість для діалогу з Путіним.

«Будемо сподіватися, що це, оскільки це новий президент, просто можливість для нового старту діалогу, хоча зміни потребує саме позиція Росії щодо вторгнення і окупації території», — наголосив Волкер.

Раніше Волкер запевнив, що США і надалі підтримуватимуть Україну.

Нагадаємо, Володимира Зеленського із перемогою привітали канцлерка Німеччини Агнела Меркель та президент США Дональд Трамп, прем'єр-міністерка Великої Британії Тереза Мей, прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо і президент Білорусі Олександр Лукашенко, президент Євроради Дональд Туск та низка інших політиків. А президент Польщі Анджей Дуда окрім привітань запросив Зеленського до Польщі.

Крім того, свої привітання Зеленському надіслав екс-президент України Віктор Янукович. Своєю чергою, спікер штабу Зеленського заявив, що їхня команда обійдеться без привітань і підтримки Януковича.

Водночас, прес-секретар президента Росії Володимира Путіна прокоментував перемогу Зеленського на президентських виборах, вказавши, що його рано вітати з перемогою.

Поділитись: