Спецслужбовці виявили схему із закупівлею комп’ютерних програм для Національної школи суддів. Збитки — мільйонні

Кіберфахівці Служби безпеки викрили махінації під час закупівлі програмного забезпечення для державних установ України. Схема завдала мільйонних збитків державі, а також могла призвести до витоку даних.

Про це повідомили у пресцентрі СБУ.

Правоохоронці з’ясували, що директор приватної компанії-постачальника програмного забезпечення свідомо продав програми для Національної школи суддів України (НШСУ), які не відповідали умовам договору.

За даними слідчих, чоловік переміг у тендері НШСУ, а після того умисно підробив фінансово-господарську документацію. Замість необхідного програмного забезпечення він поставив програми, які не відповідали вимогам конкурсу та умовам договору. Водночас, як зазначають в СБУ, посадовці Національної школи суддів України «погодилися» на такі програми.

Правоохоронці задокументували мільйонні зловживання на цій схемі з програмним забезпеченням. Експерти роблять висновок, що використання таких програм могло призвести до вразливості інформаційних мереж закладу та витоку даних.

Яка відповідальність?

Правоохоронці оголосили підозру директорові компанії-постачальника за статтею 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу. Йому загрожує ув’язнення до 15 років.

Відповідальному посадовцю Національної школи суддів про підозру повідомили за статтею 367 (службова недбалість) КК України. Найвище покарання за цією статтею також передбачає ув’язнення терміном до 15 років.

Крім того, під час документування правоохоронці встановили інші факти зловживання посадовцями Національної школи суддів. Їм нададуть окрему процесуальну оцінку.