Голова Національної агенції з питань державної служби Олександр Стародубцев заявив, що для кращого функціонування держслужб потрібно насамперед скорочувати функції, а не кількість працівників.

«Я вірю не в скорочення людей, а скорочення функцій. Давайте держава не буде продукувати звіти, які ніхто не читає, та робити контролі, які ніхто не робить», — сказав він в ефірі програми «Нині вже» на hromadske.

Стародубцев зазначив, що разом із функціями потрібно буде скорочувати й людей, але спочатку потрібно скоротити саме функції.

«Другий меседж — я вірю в централізацію функцій та певне скорочення людей. Можливо нам не потрібно, щоб всі органи влади мали в кожному регіоні свої територіальні підрозділи», — сказав посадовець.

За його словами, централізація функцій можлива лише з діджиталізацією.

«Ми робимо ІТ-тули, безліч речей онлайн, тоді можна централізувати певну кількість функцій і можливо когось скоротити», — зазначив Стародубцев.

Він додав, що поки у нього немає конкретного бачення кількості скорочених держслужбовців. Глава профільної Нацагенції вважає, що не має необхідності тримати органи влади лише, тому що шкода скоротити людей.

Крім того, Стародубцев зазначив, що у Нацагенції за 3-4 місяці мають створити модель зарплат держслужбовців, яку запропонують Кабміну на розгляд.

Поділитись: