Британський спеціаліст з безпеки під іменем  MalwareTech у Twitter повідомив про випадкову призупинку нового вірусу, який вразив десятки тисяч комп’ютерів по всьому світу і вимагає викуп

Британський спеціаліст з безпеки під іменем  MalwareTech у Twitter повідомив про випадкову призупинку поширення нового вірусу, який вразив десятки тисяч комп’ютерів по всьому світу і вимагає викуп.

Про це повідомляє The Guardian.

Він зазначив, що вірус вдалося зупинити, зареєструвавши за кілька доларів домен під довгою назвою, до якого звертається вірус. «Випадковий винахідник» зареєстрував його, аби стежити за активністю програми та призупинив її.

«Я зізнаюся, не знав, що зареєструвавши домен, це буде зупиняти шкідливе ПО, поки я зареєстрував його, так що спочатку це було випадково», — написав винахідник у Twitter.

Нагадаємо, що 12 травня новий вірус із вимогою викупу вразив десятки тисяч комп’ютерів у різних країнах. Найбільше таких випадків виявлено в Росії, Україні і Тайвані.

За даними Kaspersky Lab, було зафіксовано більше 45 тисяч подібних атак у 74 країнах світу.

Зокрема, подібної атаки зазнали лікарні Британії, іспанська компанія Telefonica, в Росії подібний вірус вразив внутрішню комп'ютерну систему МВС, а також компанію «Мегафон».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: