Спікер Палати громад британського парламенту Джон Беркоу відмовився ставити на голосування угоду між Євросоюзом та Великою Британією щодо Brexit.

Про це повідомляє BBC.

«Сьогоднішнє питання за своєю суттю таке саме, яке розглядалося у суботу (19 жовтня). Палата громад уже винесла по ньому рішення. Сьогодні обставини за своєю суттю не змінилися. Я вирішив, що питання не буде розглядатися сьогодні, бо це буде повторенням та порушенням порядку засідання», — сказав Беркоу.

У суботу британський парламент не підтримав і не відхилив нову угоду прем’єра Бориса Джонсона з ЄС. Замість цього депутати підтримали поправку, яка відтерміновує затвердження угоди про вихід країни з Євросоюзу до завершення всіх законодавчих процедур щодо Brexit.

Після цього Джонсон направив ЄС листа із проханням про чергове відтермінування Brexit, як цього вимагає закон. Водночас він заявив, що підготує усі документи, необхідні для виходу з ЄС до 31 жовтня.

Раніше парламент ухвалив закон, який зобов’язує Бориса Джонсона продовжити термін Brexit до 31 січня 2020 року, якщо до 19 жовтня (включно) парламент не ухвалить угоду про вихід із ЄС.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile