Фрагмент спільного листа Вінсента ван Гога й Поля Гогена до Еміля Бернара. У ньому ван Гог розповідає, як художники надихалися на роботу після відвідування борделів
Фото:

Aristophil

Єдиний відомий на сьогодні спільний лист художників Вінсента ван Гога й Поля Гогена буде проданий на аукціоні в Парижі. У ньому ван Гог розповідає подробиці візиту чоловіків до французьких будинків розпусти.

Очікується, що за листа викладуть від 180 до 250 тисяч євро, повідомляє CNN.

Його було написано у французькому місті Арль у листопаді 1888 року — незабаром після того, як ван Гог створив одні зі своїх найвідоміших творів, зокрема «Спальню в Арлі», «Стілець Вінсента з люлькою» та більшу частину серії натюрмортів «Соняхи».

Свого листа ван Гог і Гоген звернули до Еміля Бернара — одного з найвідоміших художників-постімпресіоністів. Починається він із опису ван Гогом свого товариша як «нерозбещеної істоти з інстинктами дикого звіра».

«З Гогеном кров і секс переважають над амбіціями… Ми разом навідалися до борделів, і, схоже, часто туди ходитимемо, аби працювати. Наразі в Гогена в роботі полотно про те саме нічне кафе, яке я теж намалював, але з фігурами людей, які він побачив у будинках розпусти. Видається, що вийде прекрасна картина», — пише ван Гог.

У другій частині листа, втім, сам Гоген закликає Бернара «не слухати Вінсента», оскільки він «схильний до захоплення й не менше — до розваг».

Поділитись: