Закон президента Володимира Зеленського про зміни до закону щодо державного регулювання виробництва й обігу спирту сьогодні, 1 липня, набуває чинності в частині держмонополії на виробництво спирту.

Про це повідомляє пресслужба Укрспирту.

«Сьогодні розпочинається важливий етап демонополізації галузі. Адже ліцензію на виробництво спирту можуть отримати підприємства будь-якої форми власності. Однак, до 1 липня 2021 року виробництво спирту буде відбуватись лише на державних заводах, які невдовзі виставлять на продаж», — повідомив виконувач обов’язків директора Укрспирту Сергій Блескун.

Він наголошує, що сьогодні важливо разом із МЕРТ та ФДМУ максимально пришвидшити процедуру торгів.

«12 заводів уже передані у міністерство. Надіюсь, невдовзі вони будуть під відомством ФДМУ і їх виставлять на продаж, тож активно працюємо далі. Країні потрібні гроші від внутрішніх інвесторів, а представники різних секторів економіки України готові прямо зараз вкладати у галузь кошти», — додав Блескун.

Згідно з документом, суб'єктам господарювання будь-якої форми власності надається можливість виробляти спирт етиловий (зокрема як лікарський засіб), спирт етиловий ректифікований виноградний, спирт етиловий ректифікований плодовий, зерновий дистилят і біоетанол за умови одержання відповідної ліцензії.

Ліцензія на виробництво спирту видається підприємствам, що мають встановлені цілодобові системи відеоспостереження за виробництвом і відпуском продукції. Відключення цілодобового відеоспостереження є підставою для відмови або відкликання ліцензії.

Закон також запроваджує лібералізацію експорту спирту з України. Так, згідно з документом, експорт спирту здійснюють суб'єкти господарювання всіх форм власності за умови отримання ліцензії на виробництво.

Виробники етилового спирту реалізують його вітчизняним споживачам за наявності ліцензії на право гуртової торгівлі спиртом етиловим.

Водночас закон передбачає, що до 1 січня 2024 року імпорт спирту можуть здійснювати лише державні підприємства (організації), спеціально уповноважені на це Кабінетом міністрів.

Також, згідно з документом, з 1 липня 2021 року дозволяється введення в експлуатацію та надання дозволів на будівництво нових підприємств з виробництва спирту.

Ті, хто придбали майно Укрспирту, а також підприємства концерну Укрспирт або уклали договір у рамках державно-приватного партнерства щодо такого майна, мають взяти на себе зобов’язання до 1 липня 2021 року зберегти види діяльності та не менш ніж 70% штатних працівників, залучених у виробництві станом на 1 січня 2020 року.

Закон також забороняє участь у приватизації, оренді державних підприємств — виробників спирту резидентів держави, що визнана державою-окупантом та/або державою-агресором, та осіб, які прямо чи опосередковано контролюються резидентами такої іноземної держави або діють в їхніх інтересах.

Нагадаємо, у травні 2020-го Кабінет міністрів зняв обмеження на експорт етилового спирту з України, запроваджене після оголошення карантину для того, аби задовольнити попит на дезінфектори.

Поділитись: