Сервіс Skype, що належить компанії Microsoft, дозволяє здійснювати голосові та відеодзвінки через інтернет. Працівники Microsoft час від часу слухають реальні розмови у Skype, які були опрацьовані програмним забезпеченням для перекладу.

Як пише Motherboard, деякі підрядники Microsoft таким чином перевіряють якість перекладів під час розмов.

Однак про те, що люди можуть прослуховувати дзвінки, прямо не вказано в положеннях і умовах Skype. Microsoft же заявила, що має дозвіл користувачів на збір і обробку даних.

«Microsoft отримує дозвіл клієнтів перед збором і використанням їхніх голосових даних», — йдеться в заяві представника компанії. При цьому там наголосили, що мають кілька рівнів конфіденційності, тому не порушують положень європейського права.

Провідним наглядовим органом Microsoft із захисту даних в ЄС є Ірландська комісія із захисту даних, яка наразі не надала оцінки діям у Skype. 

Практика залучення людей для оцінки записів клієнтів, що використовують технічну продукцію, останнім часом піддається усе більшій увазі. Компанії Apple і Google вже вирішили призупинити використання людських підрядників для перегляду голосових записів, зроблених віртуальними помічниками, зокрема, Siri. Переговори про обробку інформації людьми почали й з Amazon.

Поділитись: